Назвали країну, яка першою може надати Києву винищувачі F-16

Головна Сторінка » Назвали країну, яка першою може надати Києву винищувачі F-16

Нідерланди можуть стати першою країною, яка передасть Києву винищувачі четвертого покоління F-16.

Країна має у своєму розпорядженні ці літаки і перебуває в тому становищі, щоб стати першою державою, що надасть їх Україні, заявив радник міністра оборони Юрій Сак, пише Politico.

“Наразі Нідерланди використовують 24 винищувачі F-16, які готові до оперативного розгортання і будуть використовуватися до середини 2024 року. Після цього вони доступні для іншого призначення, наприклад, для продажу. У Голландії також є ще 18 F-16, які більше не використовуються в бойових діях і також можуть бути передані в інше місце призначення”, повідомив представник міністерства оборони Нідерландів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Пентагоні сказали, коли ЗСУ отримають F-16

12 винищувачів із цих 18 бойових літаків спочатку планували передати приватній компанії, але передачу було відкладено.

Учора, 22 травня, міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Гукстра повідомив, що навчання українських пілотів на F-16 розпочнеться дуже скоро.

Бойові літаки нового покоління, зокрема винищувачі F-16, невдовзі мають прибути до Києва. Українські пілоти вже розпочали навчання на них.

Передача Україні американських винищувачів F-16 у рамках військової допомоги наразі є пріоритетом для Сполучених Штатів Америки, заявили у Державному департаменті.