Назвали найкращий овоч, який здатний контролювати рівень цукру в крові

Головна Сторінка » Назвали найкращий овоч, який здатний контролювати рівень цукру в крові

Підтримувати стабільний рівень цукру в крові може один овоч, який має стати одним з найголовніших у раціоні тих, то має цукровий діабет або схильний до нього.

Йдеться про броколі. Він здавна відомий своїми перевагами для здоров’я від протиракових властивостей до поживних речовин, які можуть підтримувати здоров’я серця і мозку, пише Eating Well.

Переваги броколі для контролю рівня цукру в крові
Містить клітковину

Як овоч, що не містить крохмалю, броколі є одним з головних претендентів на включення до збалансованих страв і закусок. За даними Міністерства сільського господарства США, броколі містить менше 6 грамів вуглеводів на 1 склянку сирої порції і близько 2 грамів клітковини. Поєднання низького вмісту вуглеводів і клітковини, яка уповільнює травлення, означає, що вживання броколі матиме дуже мінімальний вплив на рівень цукру в крові.

Крім того, вживання броколі та інших продуктів, багатих на клітковину, сприяє насиченню і регулярності харчування. Американська діабетична асоціація рекомендує людям з переддіабетом і діабетом дотримуватися методу “Діабетичної тарілки”, заповнюючи половину тарілки некрохмалистими овочами, і броколі є одним із них.

Містить сульфорафан

Нові дослідження показують, що броколі може сприяти зниженню рівня цукру в крові за регулярного вживання в їжу протягом тривалого часу.

Сульфорафан, сірковмісна сполука, присутня в хрестоцвітих овочах, яка надає їм характерного аромату й гіркоти, може відігравати певну роль у боротьбі з високим рівнем цукру в крові та резистентністю до інсуліну, а також зменшувати окислювальний стрес, який пошкоджує кровоносні судини і є причиною деяких серцевих ускладнень діабету.

Допомагає зволожити організм

Вживання броколі це ще один спосіб для людей з підвищеним рівнем цукру в крові залишатися гідратованими. Зневоднення концентрує цукор у крові, що призводить до підвищення рівня глюкози в крові. Коли рівень цукру в крові підвищується, ви також піддаєтеся ризику зневоднення, оскільки високий рівень цукру в крові змушує вас до більшого сечовипускання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заморожені овочі здатні попередити смертельну хворобу: запам’ятайте цей перелік

Броколі на 90% складається з води, тому вживання свіжих фруктів та овочів, як-от броколі, також може допомогти вам зберегти водний баланс.

Броколі – практичний овоч і помірний за ціною

Якщо купуєте броколі свіжим, він зберігається в холодильнику від трьох до п’яти днів. Ви отримуєте багато поживних речовин за свої гроші, коли купуєте броколі. У заморожених броколі зберігаються усі вітаміни та мінерали.

Броколі чудовий тим, що його можна готувати різними способами насолоджуватися суцвіттями сирими, приготованими на парі або пасерованими, додавати їх до супів, тушкованих страв, салатів, запіканок.

Броколі багатий вітамінами С і К, клітковиною, фолієвою кислотою і калієм шість грамів на чашку (у сирому і нарізаному вигляді).

У цьому овочі міститься багато селену і має протидіабетичну дію, оскільки зменшують запалення в організмі.