Хто живе в шлюбі, менше схильні до ризику старечого слабоумства.
У розлучених людей шанси на зниження розумових здібностей у понад двічі вищі, ніж в одружених, пише WebMD.
У розлучених чоловіків імовірність розвитку деменції у 2,6 раза вища, ніж в одружених. У розлучених жінок ризик на 30% вищий, ніж у заміжніх.
“Є безліч теорій про те, чому шлюб може бути корисний для загального здоров’я. Одружені люди фінансово стабільніші за тих, у кого немає чоловіка чи дружини. Але є й інші чинники, крім економіки, які так само сильно впливають на це”, 0 розповіла науковиця Хуей Лю.
Розлучення може призвести до фінансового й емоційного стресу. І він може безпосередньо впливати на розумову або когнітивну функцію. А стрес і депресія через розлучення потенційно можуть спричинити деменцію, згідно з дослідженням.
“Кора розвивалася як центр когнітивної обробки. Вона керує нашим рівнем функціонування. Якщо він падає нижче рівня нормального функціонування, розвивається деменція”, – пояснила вчена.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пацанка і матуся: яких жінок чоловіки люблять найбільше
Емоційна підтримка – основний критерій запобігання деменції. Одружені люди мають менший ризик недоумства, тому що “вони постійно взаємодіють одне з одним, ведуть переговори й спілкуються. І це підтримує кору головного мозку”. Водночас за даними вчених, чоловіки зазвичай мають більше користі від шлюбу.
Найголовніший час для пари протягом дня той, який вони проводять у ліжку перед сном. Але часто закохані роблять одні й ті ж помилки, які можуть коштувати їм шлюбу. Одна із них – чоловік і дружина опиняються в ліжку в різний час. Також помилково не зважати на робочий графік одне одного. Тут фахівці радять шукати компроміс, інакше виникнуть сварки.