fbpx

НБУ спрогнозував, коли зростуть зарплати

Головна Сторінка » НБУ спрогнозував, коли зростуть зарплати

2022 року номінальні доходи населення підтримувалися виплатами військовим та соціальними допомогами. Але реальні істотно знизилися.

На прогнозному горизонті до 2025 року реальні зарплати зростатимуть повільно через нижчу за довоєнну продуктивність, повідомляється в “Інфляційному звіті” Національного банку України.

Дані свідчать про відновлення зростання номінальних доходів домогосподарств у другому півріччі 2022 року. Цього досягнуто значною мірою коштом виплат у бюджетному секторі, зокрема грошового забезпечення військовим. Вагомою була підтримка й з боку соціальних трансфертів, пенсій, виплат ВПО та інших. Але значна частина отримувачів вважає розмір соціальної допомоги недостатнім.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В НБУ розказали, що буде з цінами на паливо в Україні

НБУ прогнозує активне зростання номінальних доходів домогосподарств у 2023-2025 роках. Цього року цьому сприятиме адаптація реального сектору до роботи в умовах високих ризиків та значні видатки на оборону й безпеку. Надалі збільшення попиту на робочу силу завдяки відновленню економічного зростання стане основним чинником підвищення номінальних зарплат.

“Проте реальні зарплати на всьому прогнозному горизонті зростатимуть повільно через значну інфляцію”, йдеться у документі.

Також доходи населення збільшуватимуться внаслідок збереження високого рівня бюджетної підтримки, зокрема соціальних видатків.

За прогнозом НБУ, очікується таке зростання:

2023 рік: номінальна зарплата +26,1%, реальна +3,3%,

2024 рік: номінальна зарплата +20,0%, реальна +6,5%,

2024 рік: номінальна зарплата +17,6%, реальна +4,3%.

Обмінний курс гривні до долара й інших валют 2023 року буде стабільний. Але за умови, що уряду вдасться залучити в держбюджет $38 млрд для покриття дефіциту, заявив міністр фінансів Сергій Марченко.

Generated by Feedzy