Не бояться спеки і бідного грунту: які квіти посадити на кладовищі

Головна Сторінка » Не бояться спеки і бідного грунту: які квіти посадити на кладовищі

Коли впорядковуємо могили рідних перед поминальними днями, намагаємось не лише прибрати сухоцвіт, а й висадити нові квіти.

Для місць пам’яті найкраще обирати рослини, які не потребують постійного догляду, добре витримують сонце й посуху та символізують вічність.

Розповімо, які саме квіти варто посадити на кладовищі наприкінці квітня.

Барвінок – вічнозелений символ памʼяті, росте килимом і не боїться морозів.

Посадите один раз – і він буде тихенько розростатись, не заважаючи іншим квітам. Не вимогливий, витримує півтінь, а навесні милує око фіолетовими квітами.

Маргаритки – скромні, довгоквітучі, як молитва без слів.

Невисокі, але тримають форму, не розлітаються і цвітуть майже до літа. Висаджуйте в середині або наприкінці квітня – і вже до Троїці буде квітник.

Нігтики (календула) – прості, яскраві, витримують все, що може дати погода.

Якщо хочете трохи сонця на могилі – це вони. І догляд простий, і сходять легко, і тримаються довго. А ще – зворушливо прості, як сільська пісня.

Портулак – як кольоровий килим, що не боїться спеки і бідного ґрунту.

Низький, розстилається по землі, квітне дрібними, але яскравими квітками. Гарно виглядає у формі обрамлення – і догляд мінімальний. Справжній солдат серед квітів.

Братки (віола) – символ ніжності і тиші, добре почуваються на сонці і в півтіні.

Можна підібрати кольори – від білого до фіолетового. А ще вони ніби трохи схиляють голівки – мовчазна пошана.

Лаванда – пахне спокоєм і тримається довго, як спогад у серці.

Якщо місце сонячне – лаванді там буде добре. Вона не любить надмірної вологи, зате прекрасно переносить спеку і виглядає благородно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які квіти посадити навесні, щоб сад квітнув усе літо: сім найароматніших

Очиток (седум) – невибагливий, живе і в тіні, і на камінні.

Має декоративне листя і скромні квіти, але головне – росте там, де інші в’яне, і не потребує майже нічого. На кладовищі – ідеальний сусід для інших культур.

Цинерарія – для тих, хто хоче витонченості без примх.

Сріблясте листя робить її особливою. Гарно виглядає у поєднанні з іншими квітами, але й самостійно – стримана, акуратна, не перетягує увагу на себе.

Алісум – дрібна, духмяна квітка, що розростається килимком.

Особливо красиво виглядає в білому кольорі. Витримує сонце, півтінь, не вимагає поливу щодня. А головне – несе в собі щось світле й тепле.

Гвоздика багаторічна – низька, стійка, квітне довго і пахне спогадами.

Триматиметься і в дощ, і в спеку, й виглядатиме урочисто. Не треба часто пересаджувати, а якщо правильно посадити – на одному місці цвіте кілька років.

Чорнобривці вважаються найпопулярнішими квітами, які садять на клумбах і цвітуть до пізньої осені.

За посівним календарем висаджувати квіти у відкритий ґрунт потрібно наприкінці першого місяця весни, або на початку квітня. Якщо клімат прохолодний, перенесіть посів на кінець квітня. Або можете висіяти на розсаду, а потім, коли стане тепліше – у грунт.