4 липня вшановують святого Андрія, архієпископа Критського.
Він народився близько 660 року в Дамаску, в Сирії. До семи років він був німим, а потім отримав дар мови через молитву.
Андрій вступив до монастиря св. Сави в Єрусалимі, де здобув глибоку освіту та духовний досвід. Він став відомим своїми глибокими знаннями Святого Письма і патристичної літератури.
Найвідоміший твір Андрія Критського – Великий Канон, або Канон покаяння, який читається під час Великого посту в Православній церкві. Він складається з 250 тропарів і є одним з найбільших літургійних творів.
692 року Андрій був призначений архієпископом Критським.
Брав участь у Шостому Вселенському соборі в Константинополі (681 рік), де активно виступав проти монофелітства. Помер Святий Андрій близько 740 року.
4 липня згадують святу преподобну Марту.
Марта народилася в Константинополі у благочестивій християнській родині. Вона була одружена з батьком Симеона, ім’я якого не збереглося в історії. У шлюбі народила сина, який згодом став відомим як Симеон Стовпник Молодший.
Відома своїми благодійними справами, допомагала бідним і нужденним, завжди проявляла милосердя та турботу про інших. Вона вела глибоко молитовне життя, постійно звертаючись до Бога в молитві та пості. Марта була взірцем християнської жінки, яка віддана Богу та своїй родині.
Марта відіграла ключову роль у вихованні свого сина Симеона, навчаючи його християнським чеснотам, молитві та аскезі. Завдяки її духовному наставництву Симеон став великим святим. Вона підтримувала Симеона в його рішеннях і подвигах, коли він обрав шлях стовпничества (аскетичного життя на стовпі).
Померла Марта в глибокій старості. Її життя і подвиги залишили глибокий слід у християнській традиції.
Прикмети
Яскрава веселка – до сильного дощу.
В лісі багато ягід – зима буде холодною.
Сильний грім – буде град.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Календар державних та професійних свят на липень: що святкуємо
Що завтра не можна робити, а що дозволено
Якщо ви йдете в гості, обов’язково візьміть щось з собою. Жадібність у гостях призведе до фінансових проблем.
Також заборонено купувати одяг чи взуття – це може накликати хворобу.
На полях уже починали наливатися силою колоски вівса. Тому селяни молилися святому Андрію, щоб отримати великий урожай. Також на стіл обов’язково готували вівсянку.
У другий місяць літа українці відзначають багато церковних свят. У липні вшановуємо пророка Іллю, цілителя Пантелеймона та праведної Анни, матері Пресвятої Богородиці.
Gazeta.ua підготувала церковний календар на кожний день. Зберігайте, щоб не загубити та не пропустити важливі свята.