Як створюють освітні онлайн-проєкти? Які технології при цьому використовують та яких фахівців шукають? Протягом двох днів спікерки безкоштовного навчального модуля “IT: eLearning” від благодійного освітнього проєкту STEM is FEM відповідали на питання, пов’язані з інформаційними технологіями у цифровій освіті.
Слухачками модулю стали українські старшокласниці. За два дні модуля досвідчені фахівчині галузі всебічно познайомили дівчат зі світом ІТ в eLearning від проєктного менеджменту та дизайну застосунків до використання найсучасніших технологій штучного інтелекту та машинного навчання.
Партнером модулю стала міжнародна освітня онлайн-платформа Preply. Product Designer компанії Вірджинія де Коломбані провела для дівчат воркшоп “Думай як цифровий дизайнер”, на якому навчила створювати інтерфейси освітніх програм. Вірджинія наголосила, що головне в цій справі чітко уявляти портрет цільової аудиторії, живих людей, які будуть користуватися вашим продуктом.
“Коли ви будете думати над ідеєю в майбутньому, пам’ятайте для кого ви створюєте дизайн. Уявляйте цих людей, намагайтеся зрозуміти їхні потреби. Не випускайте з уваги їхні проблеми та думайте, як їх вирішити” порадила де Коломбані.
Юлія Ходаківська проєктна менеджерка платформи онлайн-освіти Prometheus, поділилася порадами щодо вибору першого місця роботи.
“Робота має відкривати можливості. Це дуже важливо. Особливо на початковому етапі. У вас має бути можливість якомога більше усього спробувати та дізнатися. Також на першому етапі важливо працювати з тією людиною, яка може чомусь навчити, і яка готова навчати вас. Тож, обираючи роботу, звертайте на це увагу”, поділилася Ходаківська.
Наприкінці модуля дівчата мали змогу продемонструвати на практиці, як вони засвоїли отримані знання. В рамках творчого конкурсу учасниці створювали прототипи навчального цифрового продукту сайту або застосунку.
“Під час карантину запит на онлайн-освіту підскочив до неймовірних показників. А це означає, що ринок потребує і нових фахівців, зокрема технічних. Слухачки нашого модуля отримали всі необхідні знання, аби обрати для себе одну зі спеціалізацій чи то дизайнерки, чи фахівчині зі штучного інтелекту”, наголосив ініціатор STEM is FEM, засновник технологічної компанії Roosh Сергій Токарєв.
Модуль реалізували завдяки гранту “The girls’ fund” від спільноти We Are Purposeful, що підтримує дівчат-лідерок та бере активну участь у всесвітній кампанії UN Women “Покоління рівності”.
STEM is FEM неурядова освітня організація, що прагне популяризувати STEM-професії серед українських старшокласниць. Організатори проєкту проводять численні безкоштовні освітні та навчальні заходи вебінари, воркшопи тощо. Анонси подій публікуються на сайті STEM is FEM та офіційних сторінках у соцмережах Facebook та Instagram.