Якісний сон є необхідним для повного відпочинку та відновлення організму.
Однак багато людей вважають за краще засинати, переглядаючи стрічку новин, читаючи або дивлячись щось на своїх пристроях. Навіть якщо це не найкращий спосіб заснути, його можна трошки поліпшити. Gazeta.ua дасть кілька порад, як це зробити.
Щодо того, чому гаджети є шкідливими перед сном, слід відзначити, що в телефонах є безліч додатків, які спонукають людину відволікатися або працювати перед сном. Це не є корисним, оскільки перед засинанням важливо розслабитися.
Гаджети часто заважають цьому, особливо через синє штучне світло, яке може порушити біологічний годинник організму. Вчені з Гарвардського університету довели це ще у 2014 році.
Додаткове дослідження підтверджує, що 92,4% людей, які використовують телефон перед сном, частіше стикаються з проблемами зі сном.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від чого відмовитись, щоб назавжди забути про безсоння
Якщо вам важко відмовитися від телефону перед сном, існують деякі функції, які можна використовувати для поліпшення сну. Деякі смартфони дозволяють знизити рівень синього світла, фільтрувати контент і навіть нагадувати про необхідність лягати спати.
У гаджетах від Apple, наприклад, існує функція Apple Sleep Focus, яка знаходиться в застосунку Health. Вона дозволяє налаштовувати розклад сну і будильники, і телефон нагадуватиме вам, що настав час лягати. Також можна налаштувати, які контакти можуть вас будити, а які повинні залишатися в беззвучному режимі.
Для користувачів Android доступний нічний режим, який дозволяє вимикати звуки сповіщень, зменшувати яскравість екрану і регулювати дзвінки та повідомлення.
Однак важливо також враховувати, що краще засипати, відмовившись від використання телефона. Ситна вечеря і перегляд серіалів в ліжку можуть також порушити процес засинання.
Психологи рекомендують створювати певні ритуали перед сном, такі як медитація, ванни при свічках, читання книг або слухання розслаблюючої музики, щоб організм звик до сигналу для відходу до сну.
Молодь, порівняно з людьми старшого віку, набагато частіше сидить у вбиральні зі смартфонами.
Згідно з американським опитуванням серед понад 2000 мешканців США 80% чоловіків і 69% жінок йдуть до туалету зі смартфоном.
Втім, якщо це роблять лише 11% пенсіонерів, телефон до вбиральні заносять у 9 разів більше молоді. Ізраїльські фахівці неабияк переймаються цим питанням та назвали 5 причин, чому не варто сидіти у туалеті з ґаджетом.