“Не можу зрозуміти, навіщо це робити” ‒ Подоляк відреагував на позицію Китаю щодо війни в Україні

Головна Сторінка » “Не можу зрозуміти, навіщо це робити” ‒ Подоляк відреагував на позицію Китаю щодо війни в Україні

Якщо Китай наважиться передати Росії зброю, це питання перейде у вищу міжнародну площину.

Тоді Китаєм “займуться” США, Євросоюз та інші глобальні гравці. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів радник керівника Офіса президента Михайло Подоляк.

За його словами, позиція Китаю виглядає дещо дивною.

“Україна в рамках того ж міжнародного права, яке Китай в тому числі згадує в документі своєму про 12 пунктів. Україна захищає свою територію, робить це юридично коректно і згідно з цим міжнародним правом. Росія атакуючи територію суверенної держави порушує міжнародне право і будь-яка допомога їй ‒ це теж порушення міжнародного права. Я не можу зрозуміти, навіщо це робити, якщо ти і так маєш хороші економічні та політичні позиції, знову ж розмінятися на те, щоб передати снаряди або ракети якісь Російській Федерації”, ‒ сказав Подоляк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський хоче зустрітися із Сі Цзіньпіном: реакція МЗС Китаю

За його словами, Китай ‒ це вже не проблема України. Так само, як і ядерна зброя Росії.

“Китай ‒ це глобальна складова, це по суті перерозподіл впливу в світі і якщо позиція Китаю досить токсична буде, то напевно на це повинні реагувати Євросоюз і Сполучені Штати. Розлом настав, тобто потрібно розставити крапки над “і”. Або крапи над “і” будуть розставлені правильно і все-таки будуть зафіксовані три речі. Перше це те, що міжнародне право працює, друге ‒ те, що правила треба дотримуватися, інакше буде покарання. І третє ‒ демократії не можуть програвати, інакше тоді у нас буде скрізь авторитарна система, яка буде ламати людей або внутрішніх або на зовнішніх ринках”, ‒ наголосив Подоляк.

Він додав, що світ мусить відреагувати на позицію Китаю.

План дій, запропонований Китаєм для врегулювання війни в Україні, не можна назвати “мирним”. Китайський документ ставить жертву та агресора на один рівень, зауважив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель.

24 лютого міністерство закордонних справ Китаю опублікувало свою позицію щодо “врегулювання кризи” в Україну. Так званий мирний план, що складається із 12 пунктів, Пекін підготував до річниці російського вторгнення.