fbpx

“Не про**іть місто”: у Києві протестували архітектори

Головна Сторінка » “Не про**іть місто”: у Києві протестували архітектори

16 листопада біля Офіса президента відбулася акція “За справжню містобудівну реформу”, ініційована архітектурною палатою Національної спілки архітекторів України.

Акція є всеукраїнською і паралельно відбувалася в інших містах. Організатори вимагають відправити законопроєкт “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності” на доопрацювання. Прибрати з проєкту норми, які нищать професію, і справедливо врахувати інтереси усіх зацікавлених сторін, повідомляє Gazeta.ua.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Білецький анонсував продовження протестів під стінами ОП

Спільнота архітекторів висунула п’ять вимог:

– припинити втручання в авторські права архітекторів;

– заборонити вносити зміни в проєкт і збудований об’єкт без автора;

– прибрати норму, що дає змогу проєктувати й будувати без архітектора взагалі;

– повернути видалені положення в закони про архітектурну діяльність та основи містобудування;

– надати право видавання та позбавлення сертифікатів архітекторів – професійній саморегульованій організації, а не чиновникам.

Активісти також звернулися до інших зацікавлених сторін, зокрема до місцевого самоврядування, із закликами вимагати справедливого балансу інтересів у галузі містобудування.

У Києві жителі Мінського масиву перекрили просп. Рокоссовського та ще дві вулиці. У такий спосіб протестували проти будівництва житлового комплексу на 32 будинки та знесення гаражного кооперативу для побудови паркінгу ЖК.

Кооператив налічує 450 гаражів.