Не ставте кілька будильників поспіль: п’ять причин, чому від цієї звички треба позбутись

Головна Сторінка » Не ставте кілька будильників поспіль: п’ять причин, чому від цієї звички треба позбутись

Коли лягаємо спати, ставимо будильник, щоб не проспати зранку.

Найчастіше багато хто ставить одразу про всяк випадок кілька будильників, щоб точно не проспати. А вранці відключають його один за одним, до останнього відтягуючи момент пробудження і підйому з ліжка, пише ukr.media.

Виявилося, що ця звичка вкрай негативно позначається на здоров’ї. Погіршується якість сну, з’являється перманентна сонливість, а засинати стане складніше. Ще з можливих наслідків – безсоння і навіть апное.

Британські вчені провели дослідження і з’ясували, що за такого тривожного підйому від безлічі будильників в організмі активізується вироблення гормону аденозину, що призводить до виникнення відчуття недосипу. Як наслідок, організм перебуває в стані хронічної втоми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вставати зранку без будильника вчасно: сім дієвих порад

Тому ставити кілька будильників один за одним не рекомендується, щоб не створювати переривчастий сон, який лише збільшить сонливість.

Науковці радять ставити будильник подалі від ліжка, щоб для його вимкнення було необхідно встати з ліжка, і потім одразу відкривати штори.

Не кожному вдається виспатись так, щоб зранку прокинутись бадьорим та у гарному настрої. Для цього треба зовсім небагато. Внесіть у своє життя чотири звички, які допоможуть у цьому.

Переводячи будильник на 10-20-30 хвилин, ви ставите до відома свій мозок, що через певний час доведеться знову прокидатися. Через це міцно заснути вже не вийде, і ви прокидаєтеся ще більш втомленими. Тому цього робити не варто.