“Не зупиняли роботу ні на мить” – як розвивається український бізнес під час війни

Головна Сторінка » “Не зупиняли роботу ні на мить” – як розвивається український бізнес під час війни

Уже два роки український бізнес працює в умовах повномасштабної війни. Попри проблеми з логістикою, обстріли та руйнування, брак кадрів, вітчизняні підприємства змогли не лише вистояти, а й активно розвиваються.

У спільному проєкті Gazeta.ua та національної мережі торговельних центрів “Епіцентр” розкажемо про українських виробників, які долають виклики війни, створюють нову продукцію та розширюють власні потужності.

“Жива земля”: запустили виробництво нової продукції

Компанія “Жива земля” – лідер із виробництва мікробних препаратів для органічного врожаю в Україні. Їхні біопрепарати захищають овочі й плодові дерева від шкідників, але не шкодять людині та природі, дозволені для застосування в органічному землеробстві.

Компанія працює 25 років. Знаходиться у місті Ладижин на Вінниччині. Має власний завод із сучасним високотехнологічним обладнанням європейського зразка, а також науково-дослідний центр з розробки нових біопрепаратів, які виготовляють продукцію за індивідуальним замовленням. Виробництво є повністю українським та не залежить від закордонних постачань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Ми не корпорація, а сімейний двіж” – як працює бізнес, що об’єднує родини

“Наша продукція – це біопрепарати на основі живих природних бактерій, які допомагають робити багато речей у нашому щоденному житті так, щоб це було безпечно для людей та навколишнього середовища. З їхньою допомогою вирощують екологічно чисті яблука, помідори, огірки, картоплю, полуницю, прискорюють процес перероблення відходів та підтримують в належному стані септики та вигрібні ями. Головні переваги – нешкідливість, безпека для людини та довкілля. Наші біопрепарати не накопичуються в плодах і рослинах. Не викликають звикання у шкідників чи стійкості у патогенів. Це дозволяє ефективно використовувати їх протягом багатьох років, не збільшуючи норми. І що важливо, наші біопрепарати безпечні не тільки для людини, також для бджіл, дощових хробаків”, – розповіла Алла Болховська, директор з маркетингу групи компаній “БТУ-Центр”.

“Жива земля” має власний логістичний парк для транспортування продукції в будь-який регіон України. Товари цього виробника можна придбати в “Епіцентрі”, з яким співпрацюють вже 7 років. Також продукція бренду успішно продається у Молдові, Болгарії, Словаччині, Литві та Польщі.

У компанії працює понад 600 фахівців із різних галузей, включаючи мікробіологів, ентомологів, фітопатологів, агрохіміків, агрономів-практиків, кандидатів наук, а також висококваліфікована команда торгових представників.

Експортуємо продукцію в Європу, будуємо плани на майбутнє і щиро переконані в перемозі України

Від початку повномасштабного вторгнення “Жива земля” підтримує всіх мобілізованих працівників та надсилає допомогу ЗСУ (автівки, квадрокоптери, тепловізори, рації та багато іншого), фермерським господарствам, які постраждали під час окупації, та дітям-переселенцям. Загальна сума допомоги вже склала понад 6,6 млн грн.

“Ми пишаємось нашим заводом, який у важкі воєнні часи виявив стійкість, зберіг колектив та продовжує працювати на благо України. Великим випробуванням є виїзд наших колег за кордон та мобілізація чоловіків. Але ми продовжуємо працювати, попри всі ризики, страхи, переживання, платимо податки до держбюджету, експортуємо продукцію в Європу, будуємо плани на майбутнє і щиро переконані в перемозі України”, – зазначила Болховська.

Бренд не зупиняє розвиток і наразі налагоджує виробництво біоактиватора ґрунту “Біохелп”.

“Зараз ми знаходимося на етапі запуску нової автоматизованої лінії з виробництва біоактиватора ґрунту “Біохелп”. Це пухка, корисна суміш, що використовується на посівах томатів, огірків, при висадці дерев. Працює як активатор росту, насичує ґрунт природними макроелементами, робить його пухким і легким, багатим на поживні елементи та допомагає утримувати вологу. Продукт пройшов лабораторні дослідження Інституту прикладної біотехнології. Незалежні польові дослідження теж дали позитивні результати. Наразі “Біохелп” випускається у пакеті 5-літрового об’єму, але в планах розширити виробництво та випускати різні об’єми пакування”, – додала Алла Болховська.

“Білтекс”: відкрили два нових виробництва

Група компаній “Білтекс” спеціалізується на виготовленні та реалізації текстилю для дому та комерційного використання. Працює з 2013 року в Дніпрі, працевлаштували близько 200 осіб.

“Коли починали працювати, у цьому напрямку був досить вільний ринок. Проаналізувавши все, я вирішив, що можна було б розвиватися у цій сфері. Спершу почали з продажу текстилю. Потім запустили власне виробництво”, – розповів засновник “Білтекс” Костянтин Гаренко.

Продукція компанії виготовляється зі 100% бавовни, чим якісно відрізняється від багатьох конкурентів. Найпопулярніші позиції: комплекти постільної білизни, махрові халати, рушники, ковдри, подушки, декоративний текстиль. Окрім власного виробництва, компанія офіційно представляє в Україні виробників із Азербайджану, Туреччини, Туркменістану, Узбекистану.

“Наша компанія не лише про якісний текстиль, а й про відмінний сервіс. Це наша перевага. Працюємо з великими об’ємами для торгових мереж, інших комерційних організацій. Продукцію розробляємо з нуля. Маємо відділ художників, дизайнерів, робимо 3D-візуалізації майбутніх виробів, щоб замовник чітко розумів, що в результаті отримає”, – пояснив Гаренко.

Зараз як ніколи важливо вкладатися в розвиток української економіки

Під час великої війни “Білтекс”, як і більшість компаній, зіштовхнувся з певними труднощами, насамперед тривалими відключеннями електроенергії.

“Довелося закуповувати генератори за завищеними цінами, аби не зупиняти виробництво. Зараз найбільша проблема – митниця. Дуже б’є по експорту і відповідно по бюджету”, – поділився засновник компанії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Прагнемо першими виводити на ринок нові товари” – українські бізнеси, що диктують тенденції

Однак “Білтекс” вдалося не лише зберегти виробництво, а й створити два нові підприємства. Влітку 2022 року в Львівській області запрацювало ТОВ “Перша українська виробнича компанія”, де зараз працевлаштовані 50 людей. Друге підприємство з’явилося в 2023 році у Дніпрі – “Текспро ЮА”. Вдалося створити робочі місця для 15 людей.

“Ми не зупиняли роботу ні на мить. Я розумів, що зараз як ніколи важливо вкладатися в розвиток української економіки. Тож протягом останніх двох років вдалося масштабуватися – збільшили групу на дві компанії. Звичайно, не обійшлося і без державних програм, які також значно вплинули на можливість розвитку”, – розповів Гаренко.

Не забувають в компанії про важливість підтримки українських військових. Наприклад, перетворили щорічні корпоративи на великі збори донатів на дрони. В середньому за рік вдається закупити 35 дронів. Окремо щомісяця передають кошти на підтримку ЗСУ.

“Найбільше я пишаюсь своїм колективом. Ніхто нікуди не розбігся, в тяжкий час всі продовжили працювати”, – додав Костянтин Гаренко.

Лютий та березень назавжди залишаться для теперішнього покоління українців найважчими місяцями, які принесли багато випробувань. Але водночас це – період надзвичайної стійкості та єдності, переосмислення цінностей та усвідомлення власних сил. Підтримуючи українські бренди, ми робимо великий внесок в економічну стабільність України, спільну перемогу та майбутнє. Любімо своє, споживаймо своє, купуймо своє!