Сказали, скільки бійців ЗСУ потрапили в полон під час виходу з Авдіївки

Головна Сторінка » Сказали, скільки бійців ЗСУ потрапили в полон під час виходу з Авдіївки

Під час виходу з Авдіївки на фронті на Донбасі у полон потрапили 25 українських військових.

Збройні сили України докладають зусиль, щоб звільнити з полону українських військових, які прикривали відхід з Авдіївки, заявив головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський в інтерв’ю “Укрінформу”.

“У ході цих боїв 25 українських військовослужбовців потрапили у російський полон. Це війна. Російські пропагандисти намагаються використати різні відео з полоненими українськими воїнами для дискредитації Сил оборони, психологічного тиску та поширення паніки серед українців. Хочу сказати солдатам, якщо вони мене почують, їхнім родинам – ми нікого не забули та робимо все, щоб визволити цих військових із ворожого полону”, – наголосив він.

Сили оборони України від початку Авдіївської оборонної операції на цьому напрямку взяли у полон 95 російських окупантів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Аналітики ISW показали свіжі карти бойових дій

Головнокомандувач зауважив, що підрозділи ЗСУ змушені були відійти від Авдіївки, адже ворог мав суттєву перевагу в силах і засобах штурмових підрозділів. Через постійні бомбардування керованими авіабомбами цілісність оборони українських сил була порушена. Це дало можливість противнику поступово просуватися вперед.

“Негативну роль зіграла недостатня кількість артилерійських боєприпасів, що не дозволяло вести ефективну контрбатарейну боротьбу. Українські війська вийшли з Авдіївки, щоб зберегти життя особового складу. Варто також пам’ятати, що наступ на Авдіївку обернувся для ворога значними втратами. Лише у період з 10 жовтня по 17 лютого на Авдіївському напрямку російські загарбники втратили: 47186 осіб особового складу, 364 танки, 748 бойових броньованих машин, 248 артилерійських систем, п’ять літаків”, – зазначив Сирський.

Сили оборони України за добу знищили вісім танків російських окупантів. Втрати росіян станом на 29 березня склали 820 осіб. За весь час від початку повномасштабної агресії – близько 440 790 солдатів, повідомив у понеділок Генеральний штаб Збройних сил України.