Російський диктатор Володимир Путін користується слабкою обізнаністю президента США Дональда Трампа щодо історії України та ходу війни, щоб впливати на позицію Вашингтона.
Путін вправно нав’язує Трампу власну версію історії, яку подає у формі тривалих лекцій із “підготовленими фактами”, йдеться в матеріалі старшого кореспондента Time Саймона Шустера.
“Після розмови з Путіним Трамп відкрито заявив, що мирні переговори мають вести лише Київ і Москва, оскільки тільки вони знають усі подробиці. Така позиція свідчить про низький рівень обізнаності американського президента, який зазвичай намагається демонструвати компетентність у всіх питаннях. Попри численні спроби українських і європейських дипломатів донести до Трампа складність війни, вони щоразу наштовхувались на байдужість або нерозуміння. У цьому вакуумі знань Путін вправно нав’язує власну версію історії”, – зауважує журналіст.
Один із радників Трампа, Стів Віткофф, який неодноразово зустрічався з Путіним, не зміг чітко назвати навіть окуповані регіони України. Натомість він часто вислуховував багато годин історичних монологів російського диктатора.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп хоче вивести з Південної Кореї тисячі військових – ЗМІ
Колишній канцлер Німеччини Олаф Шольц в інтерв’ю Time згадував, що діалоги з Путіним були надзвичайно складними. Він пояснював Путіну, що спроби визначати сучасні кордони за історичними підручниками призведуть до нескінченних війн.
“Ефективні переговори з Путіним потребують глибоких знань, яких бракує у Трампа та його оточення. Під час свого першого президентського терміну Трамп майже не користувався аналітичними зведеннями розвідки, а після повернення до влади взагалі був присутній лише на декількох брифінгах, що є значно менше, ніж зазвичай”, – сказано в повідомленні.
Попри численні запрошення з боку президента України Володимира Зеленського, Трамп і його радники відмовилися від поїздки до Києва. Віцепрезидент Джей Ді Венс узагалі назвав таку можливість “пропагандистським туром”.
Тим часом посол США в Україні Бріджит Брінк намагалася донести до адміністрації реальну ситуацію на фронті, однак її зусилля виявилися марними. Це стало однією з причин її відставки. У приватному листуванні вона зазначила, що з самого початку політика адміністрації Трампа була спрямована не на тиск на агресора, а на Україну.
Переговори виявилися набагато складнішими, ніж Трамп очікував. Після розмови Трампа з Путіним у Білому домі взагалі зникла мотивація тиснути на будь-яку зі сторін.
Колишній радник президента США Джон Болтон вважає ймовірним напад Росії на країни-члени НАТО, але лише за умови, що Кремль буде впевнений у бездіяльності США.
Такий розвиток подій він називає надзвичайно небезпечним як для Альянсу, так і для всього Заходу.