Німеччина терміново надасть Україні ще один комплекс Patriot

Головна Сторінка » Німеччина терміново надасть Україні ще один комплекс Patriot

Німеччина надасть Україні ще один зенітно-ракетний комплекс Patriot.

Його відправлять на додаток до вже поставлених та тих систем протиповітряної оборони, які планують передати. Про це повідомило Міноборони ФРН у соцмережі Х (Twitter).

“Німеччина терміново передасть Україні ще один зенітно-ракетний комплекс Patriot для захисту від російських повітряних атак”, – зазначає відомство.

За словами очільника відомства Бориса Пісторіуса, Берлін робить все можливе для підтримки Києва з точки зору німецької оперативної готовності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Європа відмовилася передавати Україні додаткові системи ППО – Financial Times Низка

“Російський терор проти міст та інфраструктури України завдає незмірних страждань. Він також ставить під загрозу енергопостачання населення та руйнує промислові об’єкти, які є важливими для оперативної готовності українських збройних сил”, – наголосив він.

Пізніше президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з німецьким канцлером Олафом Шольцом та подякував йому за Patriot.

“Вдячний канцлеру за рішення щодо постачання ще однієї додаткової системи Patriot в Україну та ракет до наявних систем ППО. Дякую, Олафе, за твоє лідерство! Це справжній вияв підтримки України в критичний для нас час. Закликаю всіх інших лідерів держав-партнерів наслідувати цей приклад”, – написав президент в Telegram.

В Україні ще не закінчилися ракети для систем ППО Patriot і німецьких Iris-T.

Однак, відчувається брак критично важливих боєприпасів. Про це у коментарі виданню The Guardian розповів радник керівника Офіса президента Михайло Подоляк.

При цьому Подоляк нагадав, що Росія застосовує нову тактику нападу на електростанції з використанням “до 10 або 12 ракет одночасно”. Загарбники намагаються оминати системи Patriot та загалом українську протиповітряну оборону.