fbpx

Нова Covid-хвиля в Україні почалася раніше й набирає обертів – Ляшко

Головна Сторінка » Нова Covid-хвиля в Україні почалася раніше й набирає обертів – Ляшко

Нова хвиля коронавірусу в Україні почалася раніше, ніж прогнозували. Її потужність наближається до показників осені 2020 року.

Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в інтерв’ю “Голосу Америки”.

“Спочатку значне зростання нинішньої хвилі було в західних областях. І ми думали, що буде повторення ситуації осені 2020-го й весни 2021 року. Але зараз бачимо, що Чернівецька область, яка найперша “загорілась” у новій хвилі, уже стабілізувалася. А от східні й південні області дають приріст. Зокрема Херсонщина, яка дві хвилі пройшла в жовтому рівні, навіть у помаранчевий не потрапляла. Зараз вона одна з перших, яка може наблизитися до червоного рівня”, – зазначив Ляшко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Дружина знайде всіх коханок” – головний санлікар звернувся до невакцинованих чоловіків

Додав, що наявні показники Covid-захворюваності в Україні є високими. За словами міністра, 95% усіх виявлених випадків в Україні – штам Delta.

“Лікарі-інфекціоністи говорять про певні особливості Delta на території України: інфікована людина може мати симптоми сім – вісім днів. Потім сатурація кисню різко падає з 92 відсотків до 70. Таких людей важко витягти. Їх підключають до апаратів штучної вентиляції легень”, – сказав Ляшко.

Серед лідерів за розповсюдженням вірусу в Україні великі міста – Харків, Запоріжжя, Дніпро й Одеса. За статистикою МОЗ, у перерахунку на 100 тис. населення високі показники заражень у Сумській, Житомирській і Донецькій областях, додав глава МОЗ.

10 жовтня в Україні зафіксували 8832 хворих на коронавірус. З них – 868 дітей і 78 медпрацівників. 207 хворих померли, одужали 2053 особи.