На території Микільської Слобідки збудують сучасний житловий комплекс з розвиненою інфраструктурою. Компанія “Нова Слобідка” планує виділити 50 млн грн на облаштування території мікрорайону.
На ці кошти хочуть зробити велодоріжки, створити спортивний центр з майданчиками для різних видів спорту, криту ковзанку, відремонтувати місцевий коледж, облаштувати пляж та почистити пісок, розповів власник компанії Олександр Стельмащук.
“Ми готові дати місцевим мешканцям усе необхідне. Саме тому розпочали діалог, щоб запитати, якою вони хочуть бачити Микільську Слобідку. Плануємо збудувати дитячий садок та навіть зробити басейн. Головна проблема з такими проєктами – це створення інфраструктури. Наша компанія має пропозиції для оснащення території. Усе це додає інфраструктури не тільки нашому комплексу, а й навколишній території”, – каже Стельмащук.
Наразі компанія веде діалог із місцевими мешканцями та столичною владою. Забудовник сподівається на підтримку в реалізації проєкту.
“Ми нічого поганого не пропонуємо. На місці, де проходить будівництво, раніше був пустир. Перше, що ми зробили, це розчистили територію та провели очищувальні роботи у воді. Звичайно, люди бояться, що замість обіцяного парку біля будинків може з’явитися щось інше. Однак ми пропонуємо, щоб місцева влада взяла на себе функцію контролю та особисто змогла слідкувати за розвитком проєкту”, – зазначив власник.
Дослідницька компанія Ю.С.С. провела соціологічне опитування серед мешканців Микільської Слобідки щодо проблем, які найбільше їх турбують.
35,1% людей головною проблемою назвали енергоефективність будинків. Також 26,3% опитаних турбує чистота прилеглої території, зазначив заступник директора Ю.С.С. Олексій Біловол.
“4,7% людей страждають від недостачі паркувальних місць. 23,2% опитаних скаржились на погані дороги, а 21,5% не відчувають себе безпечно у парковій зоні. Більшість мешканців вважають, що територію парку та пляжу “Веселка” варто покращити і лише 7,5% задоволеним її теперішнім станом”, – каже Біловол.
90% жителів Микільської Слобідки у Зоні Здоров’я хочуть бачити інклюзивний пляж. 73,8% опитаних підтримують будівництво басейну для дорослих та дітей. 89,4% вважають, що на розвиток інфраструктури має виділити кошти місто, понад половина мешканців очікує інвестиції з боку бізнесу.
Компанія “Нова слобідка” є власником земельної ділянки з 2010 року на підставі рішення Київської міської ради. Усі документи та дозволи були видані згідно з чинним законодавством. На цій території власник може здійснювати будівництво відповідно до цільового призначення.
“Ніхто не може протиправно бути позбавлений своєї власності. У договорах про викуп цієї ділянки усі дозволи були зазначені. Документи діють до завершення будівництва”, – заявив юрист компанії Юрій Максимов.
За словами керівника підрядної організації ТОВ “Добртбуд” Костянтина Новєкова, будівельні роботи ще не розпочали. Наразі проходить стадія технічної підготовки.
“Будівельники виконують все необхідне, щоб унеможливити негативний вплив будівництва на навколишнє середовище та прилеглі будинки. На час будівництва ми залучили Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій, який буде виконувати супровід з перевірки проєкту щодо впливу на навколишнє середовище. Також протягом реалізації проєкту будуть контролювати дотримання будівельних норм та виконання проєктних рішень”.
31 серпня 2021 року запровадили мораторій на реконструкцію та капітальний ремонт історичних будівель столиці ХІХ-ХХ ст. У Мінкультури заявили, що цей мораторій пропонує не комплексний підхід, а частковий. Мовляв, будь-який забудовник у судовому порядку може обійти мораторій.
Мер Києва Віталій Кличко запросив міністра культури та інформполітики Олександра Ткаченка до Київради на засідання 31 серпня, аби обговорити охорону культурної спадщини. Останній заявив, що у відпустці й не прийшов. До Київради відправили заступницю міністра Світлану Фоменко. Слова на засіданні їй не дали.