fbpx

Новий рекорд смертності від коронавируса в Росії – майже тисячу людей в день

Головна Сторінка » Новий рекорд смертності від коронавируса в Росії – майже тисячу людей в день

У вівторок, 12 жовтня, Росія встановила черговий рекорд щоденної смертності від коронавірусу. Проте влада далі не вводить ніяких карантинних заборон.

Офіційно за день від коронавируса померли 973 росіянина, що є найвищою щоденною кількістю загиблих з початку пандемії. У цьому місяці в Росії не раз реєстрували рекордні щоденні показники смертності, а щоденні нові випадки також досягли рекордних значень – 28190 нових випадків було у вівторок. Про це пише Al Jazeera.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колишній міністр помер від коронавірусу

Зростання кількості нових хворих посилило тиск на систему охорони здоров’я країни, оскільки лікарні переповнені. Виступаючи на засіданні уряду у вівторок, міністр охорони здоров’я Михайло Мурашко заявив, що 11% із 235 тисяч госпіталізованих в Росії з Covid-19 знаходяться у важкому чи критичному стані.

Загалом, з початку пандемії в Росії зареєстрували понад 7,8 млн випадків захворювання і 218 345 смертей – це найвищий показник смертності в Європі. Проте, державне статистичне агентство “Росстат” вважає також смертельні випадки, коли вірус не був основною причиною смерті. Воно повідомило про значно вищу загальну кількість смертей – близько 418 тис. росіян померли від коронавірусу.

Таким чином, Росія стала четвертою країною в світі, яка найбільше постраждала від пандемії, після США, Бразилії та Індії. Це за кількістю хворих. За кількістю померлих. Росія на п’ятому місці в світі після Мексики.

Російський уряд каже, що низький рівень вакцинації став причиною розпочатого в минулому місяці різкого зростання нових випадків хвороби і смертей. Уряд заявив в п’ятницю, 8 жовтня, що тільки 47 млн ​​росіян, або майже 33% з майже 146 млн населення, отримали хоча б одне щеплення від коронавируса, а 42,4 млн або 29%, повністю вакциновані.

Виступаючи на зустрічі з новообраними російськими депутатами Думи, Путін закликав їх допомогти стимулювати населення до добровільної вакцинації. У деяких регіонах Росії обмежено відвідування масових заходів і обмежений доступ в театри, ресторани та інші місця для людей, які не вакциновані або не перехворіли. Але життя в Москві, Санкт-Петербурзі та інших великих містах залишається нормальною – підприємства працюють в звичайному режимі, а вимоги носити маски часто не дотримуються.

У світі 11 жовтня 6745 осіб на добу померли від коронавірусу. За цим показником, Україна на четвертому місці в світі і на третьому в Європі. В цей день від Covid-19 померли 352 українця.