Новий закон про мобілізацію: які правки вносять нардепи

Головна Сторінка » Новий закон про мобілізацію: які правки вносять нардепи

Закінчився період часу, який був виділений депутатам Верховної Ради на внесення правок до законопроєкту про мобілізацію.

Правки стосуються мобілізації людей з інвалідністю, питань демобілізації, аспірантів та арешту банківських рахунків тих, хто не став на облік до Територіальних центрів комплектації і соціальної підтримки, пише ТСН з посиланням на народного депутата, голови підкомітету з питань діяльності органів юстиції, органів виконання покарань та пробації Комітету ВРУ з питань правової політики Ігоря Фріса.

Загалом нардепи внесли до півтори тисячі правок. Далі оборонний комітет розглядатиме всі зауваження, пояснив він.

“Оборонний комітет має врахувати внесені правки або відхилити їх. Лише тоді стане зрозумілим, що саме було підтримано або відхилено в оновленому законопроєкті”, – додає Фріс.

Найбільше дискусій виникало з приводу питань, які хвилюють українців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці назвали умови для перемоги над Росією

“Це питання мобілізації інвалідів першої та другої груп. Питання надання відстрочки від мобілізації у зв’язку з доглядом за дружиною-інвалідом. Можливість інвалідові самостійно обирати з кола військовозобов’язаних родичів одну особу, яка має можливість отримати відстрочку для надання догляду за такою людиною”, – розповів нардеп.

Також дискусійним було питання відстрочки для аспірантів, які здобувають третій послідовний рівень вищої освіти.

Дискутували нардепи і з приводу питання демобілізації та яким чином її застосовувати і для якої категорії осіб. Вона бути за окремим розпорядженням головкома чи за вислугою. Всі ці норми, які пов’язані з відстрочкою та бронюванням певної категорії осіб, мають бути ідентичними та відображеними у підставах для демобілізації.

“Вносилися правки щодо можливого блокування банківських рахунків фізичним особам, які не оновили свої дані з військового обліку це питання надто спірне та суперечить нормам конституції. А також щодо обмеження у праві здійснення консульських операцій для категорії осіб, які не були поставлені на військовий облік”, – додав Фріс.

Українців, які не стали на військовий облік при виїзді на постійне місце проживання за кордон, дуже багато, пояснив він.

Правки також вносилися і до питань щодо електронного кабінету військовозобов’язаного та електронних повісток, надання повноважень поліції для здійснення відповідної перевірки. А також необхідності для громадян отримання й носіння із собою військово-облікових документів, зокрема для громадян, які не підлягають мобілізації.

Тепер депутати чекають на рішення щодо внесених правок від оборонного комітету парламенту, після чого документ потрапить на розгляд для голосування у другому читанні.

Очікується, що голосування за законопроєкт буде в першій декаді березня.

“Не виключено, що документ може розглядатися за спецпроцедурою, яка застосовується до законопроєктів з понад 500 правками, коли кожна депутатська фракція та група зможе вносити до нього по п’ять ключових правок. Для цього необхідно зібрати 150 підписів і проголосувати за застосування цієї процедури”, – підсумовує Фріс.

Враховуючи резонанс і інтерес громадськості до законопроєкту, найімовірніше, він буде розглядатися по всій кількості правок, додав він.

26 грудня Кабінет міністрів вніс до Верховної Ради законопроєкт “Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби”. 11 січня уряд відкликав з парламенту законопроєкт про мобілізацію.

30 січня Кабмін затвердив оновлену версію законопроєкту про мобілізацію і передав її до парламенту.

7 лютого Верховна Рада ухвалила законопроєкт у першому читанні.