Нижче “цінової стелі”: російська нафта різко подешевшала

Головна Сторінка » Нижче “цінової стелі”: російська нафта різко подешевшала

Російська нафта продовжує дешевшати на тлі запровадження нових санкцій проти РФ.

Зокрема, вартість головного експортного сорту нафти Urals впала нижче встановленої країнами G7 “цінової стелі”. Про це повідомляє Reuters.

Тепер Urals тепер коштує нижче $60 за барель. Видання наголошує, що це сталося на тлі нових санкцій США проти судновласників і зниження цін на нафту на світовому ринку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США і Китай взаємодіють у питанні введення санкцій проти РФ – Держдеп

Перед цим Мінфін США заявив про запровадження санкцій проти трьох компаній у Саудівській Аравії та трьох суден, які їм належать. У Вашингтоні вважають, що ці суб’єкти брали участь в експорті російської сирої нафти ціною вище $60.

“Із середини липня основний експортний сорт Росії торгувався вище за 60 доларів на тлі скорочення видобутку країнами-виробниками ОПЕК+, включно з Саудівською Аравією і Росією”, – йдеться у публікації.

За інформацією видання, ціна на російську нафту Urals 17 листопада впала до 58-59 доларів за барель.

“Ціни на Urals впритул наблизилися до рівня цінової стелі й в деяких випадках нижче, це очевидний тренд”, – зазначає видання.

Європейський союз в 12-му пакеті санкцій ЄС проти Росії пропонує заборонити експорт діамантів та додати до санкційного списку хімікати, літієві батареї, термостати, а також двигуни та сервомотори для безпілотників, які РФ виробляє та використовує проти України.

Пакет також включає заходи щодо посилення контролю за дотриманням верхньої межі цін на російську нафту.