Обмеження для соцмереж в Україні – у РНБО розповіли деталі

Головна Сторінка » Обмеження для соцмереж в Україні – у РНБО розповіли деталі

Рада національної безпеки та оборони спільно з СБУ пишуть законопроєкт щодо російської пропаганди у соціальних мережах.

Але підготовка документа займає багато часу, сказав керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко, передає УНІАН.

“Зараз напрацьовується певна нормативна база, після чого ми будемо збирати робочу групу з медіа, де їм також будемо пропонувати вносити свої пропозиції, як вони це бачать, оскільки без медіа немає сенсу робити якісь речі щодо медіа. Відповідно, учасники ринку мають брати участь у процесі. Зараз він перебуває на етапі, скажімо так, “звіряння годинників”. Тобто, якісь напрацювання є в нас, якісь в СБУ. Відповідно, далі говоримо з медіа, далі говоримо з Viber, Meta, з адміністрацією TikTok, тому що він стосуватиметься безпосередньо всіх учасників ринку”, – заявив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єврокомісія розпочала розслідування щодо соцмережі Ілона Маска

Коваленка каже, що соцмережі також мають відповідати за те, що публікується у них.

“Ми не плануємо вписувати в цей проект закону саме якусь заборону. Це історія не про заборону. Це історія про правила, про їх дотримання. І певна відповідальність, наприклад буде вписана за розповсюдження дезінформації”, – наголосив він.

Упродовж 2024 року на виборців і кандидатів багатьох країн світу чекатиме “потік брехні” та дезінформації, зокрема пов’язані зі штучним інтелектом, заявив державний секретар США Ентоні Блінкен.

За його словами, використання цифрових технологій – соцмереж і штучного інтелекту – різко прискорило темпи поширення дезінформації.