Третій тиждень в Україні зростає захворюваність на коронавірус. Добова кількість інфікувань підвищилася в сім разів, госпіталізацій вдвічі.
28 січня зафіксували абсолютний рекорд за весь час пандемії хворобу підтвердили у 37 351 українець, зокрема, в 5341 дитини та 806 медпрацівників. Найбільше хворіють у Києві, Житомирській, Чернівецькій, Тернопільській областях.
Штамом “Омікрон” частіше заражаються діти та вагітні. Проявляється болем у горлі і вухах, закладеністю носа, каже 41-річний Тарас Жиравецький, радник із медичних питань міського голови Львова. Нікуди не зникає й температура з ломотою в тілі.
Чим ця хвиля відрізняється від попередніх?
”Омікрон” проходить легше у людей, які перехворіли “Дельтою”. В них коронавірус нагадує гостру респіраторну інфекцію. В більшості випадків лікуються вдома. Хто ще не стикався з ковідом, можуть перенести недугу тяжче через відсутність імунітету.
Скільки очікувати хворих під час піку четвертої хвилі?
Офіційно матимемо до 50 тисяч пацієнтів, бо більше тестів не робимо. Але насправді 200 тисяч хворих за добу. Їх не буде чим перевірити. На статистику вплине і те, що багато людей роблять швидкі тести. Не всі повідомляють сімейного лікаря про недугу, особливо при легкій формі. Така ж ситуація із зараженими, але щепленими. Приховують хворобу, вільно ходять із сертифікатом про вакцинацію.
Чи впорається медична система?
Плюс “Омікрона” відсоток людей, які потребують госпіталізації, низький, порівняно з “Дельтою”. Але в нас ніколи не хворіло 200 тисяч на день, тому навіть один відсоток від цієї цифри багато. За заявою Міністерства охорони здоров’я зараз у стаціонарі маємо понад 60 тисяч місць. Більшість із киснем. Зайнята третина. Якщо госпіталізація різко не зросте, то система впорається. Коли місць бракуватиме, розгортатимуть додаткові ліжка. Якщо ми пройдемо цей пік і не з’явиться тяжчий штам, то пандемія спаде.
Що буде з економікою країни після чергового удару від коронавірусу?
Економіка має впоратися з цим випробуванням, бо Україна пройшла не одну хвилю й підготувалася. Непокоять нещеплені медики та повторне зараження частини лікарів. Це зараз більша проблема, ніж фінанси.
Як вберегтися від хвороби?
Єдина ефективна профілактика дистанціювання та носіння масок. Також вакцинація. Треба врахувати, що імунітет виробляється не одразу. Раджу працювати з дому, в кого є така можливість.