Якщо Сполучені Штати Америки вирішать зменшити свій внесок у колективну безпеку, Європа готова самостійно протистояти загрозам з боку КНР чи РФ.
Останніми роками в ЄС збільшили спільні оборонні витрати на 30% і досягли значного прогресу в питаннях спільних оборонних закупівель та розширення виробництва боєприпасів, заявила очільниця Європарламенту Роберта Метсола в інтерв’ю “РБК-Україна”.
“Зміцнення нашої оборони та безпеки є нашим головним пріоритетом”, – сказала вона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Макрон пояснив своє бачення миротворчої місії в Україні
Через Європейський оборонний фонд держави-члени підтримують блок у розробці інноваційних та сумісних оборонних технологій і техніки.
“Крім того, у нас вперше з’явився єврокомісар з питань оборони, а Європейський парламент підвищив статус свого підкомітету з питань оборони до повноцінного комітету. Це були важливі кроки, але нам потрібно зробити ще більше, і ми це зробимо”, – додала Метсола.
Справжня проблема ЄС – фрагментація, зазначила голова Європарламенту.
“У той час як США використовують 30 систем озброєнь, у Європі їх 178. Фрагментація означає вищі витрати та неефективність. Нам потрібен єдиний ринок оборонної промисловості. Адже, як влучно сказав прем’єр-міністр Дональд Туск: час геополітичного аутсорсингу минув. Отже, відповідаючи на ваше запитання: ми будемо готові”, – сказала вона у відповідь на питання про те, чи зможе Європа самостійно протистояти загрозам з боку Китаю чи Росії.
16 лютого прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер сказав, що “готовий і хоче” спрямувати британські війська в Україну для забезпечення виконання будь-якої мирної угоди. Також міністр закордонних справ Швеції Марія Мальмер Стенергард повідомила, що Швеція не відкидає відправлення своїх військових в Україну у складі післявоєнної миротворчої місії.
Раніше США публічно допустили можливість розгортання в Україні миротворців для контролю за потенційним перемирʼям, але заявляли, що американські війська не братимуть участі в такій місії.