fbpx

Оголосили триденний траур: загинули шахтарі

Головна Сторінка » Оголосили триденний траур: загинули шахтарі

На шахті імені Засядька в Донецькій області 18 листопада 2007-го стався вибух метано-повітряної суміші. Загинув 101 шахтар. Вибух на Засядька став найбільшим в історії України.

Шахта ім. Засядька була однією з найприбутковіших в Україні та найнебезпечніших через велику концентрацію метану в породі. З 1997 по 2007 роки на шахті сталося шість аварій зі смертельними випадками. Остання з яких трапилася у вересні 2006-го, тоді задихнулися 13 шахтарів.

Вночі на глибина 1070 м. стався сильний вибух газу метану. З усього регіону з’їхалися десятки підрозділів рятувальників. Під землею було 457 шахтарів. У перші години вдалося підняти на поверхню близько 30 тіл загиблих.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поховали 28 шахтарів зі 100

Локалізувати пожежу і знизити температуру і концентрацію метану вдалося лише надвечір. 357 гірників було виведено на поверхню, з них 28 були доставлені в лікарні. Більшість постраждали від отруєння чадним газом. До 23 листопада були виявлені й підняті на поверхню тіла 89 гірників, 11 шахтарів визнано загиблими

20 листопада в Україні оголосили днем жалоби за загиблими на шахті, а в Донецькій область траур тривав три дні. Після аварії у листопаді на шахті трапилося ще дві. 1 грудня на шахті стався новий вибух, десятки шахтарів зазнали поранень. Наступного дня п’ятеро рятувальників, які ліквідували наслідки аварії, загинули на місці. Ще 30 рятувальників отримали поранення.

В шахті міста Копіано в Чилі 16 жовтня 2010-го врятували 33 шахтарів. Під землею вони провели 69 днів. На копальні 5 серпня стався обвал породи, чоловіки виявились заблоковані на глибині 700 м.

Рятувати почали наступного дня. Намагалися потрапити всередину по вентиляційних шахтах, але вони виявилися завалені. Спроби розчистити завали за допомогою важкої техніки викликали нові обвали.