fbpx

“Океан Ельзи” святкує 27-річчя: як виглядав гурт на початку кар’єри

Головна Сторінка » “Океан Ельзи” святкує 27-річчя: як виглядав гурт на початку кар’єри

У Львові 12 жовтня 27 років тому заснували рок-гурт “Океан Ельзи”, лідером і вокалістом якого є Святослав Вакарчук.

Gazeta.ua зібрала архівні фото легендарного колективу і розповідає, як гурт здобував популярність.

1994 року гурт “Клан тиші”, в якому грав кістяк майбутнього “ОЕ”, почув фірмовий голос Вакарчука і запросив на репетицію. Офіційною датою заснування гурту є 12 жовтня 1994-го. До речі, всі учасники першого складу гурту “Океан Ельзи” не мали музичної освіти. Вакарчук – кандидат фізико-математичних наук, гітарист Павло Гудімов вивчився за спеціальністю “Садово-паркове господарство”, ударник Денис Глінін – на економіста-енергетика, а бас-гітарист Юрій Хусточка випустився зі спеціальністю “Фінанси та кредит”.

Один з перших піарменеджерів гурту згадує, що спочатку вони вважали своєю аудиторією жінок від 35 років і дітей з патріотичних сімей.

Перший гонорар, який “океани” отримали за концерт у Львові, становив $60. Перший виступ колективу зібрав 7 тис. слухачів перед Львівським оперним театром 12 січня 1995 року. Тоді ж “ОЕ” вперше з’явилися на телебаченні в програмі “Дека”.

Гурт домовився ще на початку існування, що ніколи не братиме участі в конкурсах типу Євробачення. Це ж підтверджував Вакарчук. Таке ухвалили після розчарування в музичному конкурсі “Перлини сезонів”, у якому “океани” лідирували від початку і до виступу останнього учасника, який і переміг. Тоді “ОЕ” посів друге місце.

Вакарчук почав наспівувати ще у два роки. Першу пісню він написав у 16 років: і до сьогодні “Відпусти” торкається мільйонів слухачів.

З нагоди 27-річчя гурт випустив відео “Обійми”, в якому пісню виконують з усього світу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Давній друг”. Репер випустив кліп на саундтрек до роману Артема Чеха

Українські гурти “Океан Ельзи” та “Один в каное” випустили спільний кліп на нову пісню “Місто весни”. Артисти зі Львова зняли відео в серці міста – на площі Ринок. Над кліпом працював режисер Віктор Придувалов.