Окупанти продовжують мілітаризацію території ЗАЕС

Головна Сторінка » Окупанти продовжують мілітаризацію території ЗАЕС

Попри численні заклики з боку МАГАТЕ та світових лідерів окупанти не зменшують свою присутність на Запорізькій атомній електростанції.

Наразі територію енергоблоків №1, 2, 4 фактично використовують в якості логістичної та військової бази. Про це повідомляє пресслужба Головного управління розвідки Міноборони України в Telegram.

“На цих майданчиках на постійній основі перебуває особовий склад рашистів, бронетехніка та вантажівки. Кількість транспорту та військовослужбовців постійно змінюється. Біля кожного енергоблока протягом одного дня може перебувати від 5 до 20 одиниць техніки”, йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗАЕС перейшла в режим блекауту Енергоатом

За інформацією розвідки, ротація відбувається приховано під час комендантської години (з 23.00 до 5.00). Всі вантажівки щільно затентовані. Є інформація, що в них можуть знаходитися боєприпаси та вибухівка.

“Співробітників чергових змін, які мають проводити огляд енергоблоків щонайменше 1-2 рази на тиждень, не допускають на контрольовану територію. Тих, хто намагався провести контрольні обходи, піддавали побиттям та катуванням. Декілька з них перебувають в госпіталі у важкому стані”, зазначають в ГУР.

У розвідці наголосили, що дії окупантів вже призвели до низки аварійних ситуацій під час яких ЗАЕС відключалась від енергоживлення.

Лінію електропередачі, яка живить Запорізьку атомну електростанцію, було відновлено.

Станція переходить на живлення від української енергосистеми. Про це повідомили у пресслужбі Укренерго.

У компанії зазначили, що всупереч ранковій атаці Росії енергосистема України працює стабільно, виробленої електроенергії вистачає для покриття потреб споживачів.