Ольга Харлан: “Мені остогидла поведінка Міжнародної федерації фехтування”

Головна Сторінка » Ольга Харлан: “Мені остогидла поведінка Міжнародної федерації фехтування”

В спорті гроші вирішують все.

Так прокоментувала в інтерв’ю Liga Life дворазова олімпійська чемпіонка з фехтування Ольга Харлан обрання росіянина Алішера Усманова президентом Міжнародної федерації фехтування (FIE).

“Це означає що гроші вирішують дуже багато в спорті також. От і все. В мене немає багато коментарів з приводу цієї теми, тому що, якщо чесно, мені остогидла ось ця поведінка міжнародної федерації. Я не кажу президента, якого вибрали зараз, я кажу всієї федерації”, – сказала вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підсанкційний російський мільярдер Усманов відмовився очолювати Міжнародної федерації фехтування

За її словами, FIE дуже велика організація, яка підтримує, яка хоче пограти в цю гру з корупцією і так далі в нашому виді спорту. А вона дуже поширена впливом росіян, чи узбеків, чи когось ще на результати. Є навіть відео, і це ми бачимо на змаганнях, і це дуже погано. Ми нічого з цим не зможемо зробити, бо ця машина дуже велика і, на жаль, гроші вирішують дуже багато.

“Тому, коли я бачила ці результати, коли я почула, що він балотується як президент я не здивувалась взагалі. От взагалі. Я знала, що його підтримують, але не думала, що це буде 126 країн (насправді 120 – прим.). Ну реально, я не думала, що це буде 126 країн. Я думала, ну 90, ну 100. 26 країн проголосувало за іншого кандидата. Ви що? Я в шоці була, якщо чесно”, сказала Харлан.

Через кілька днів після обрання Усманов добровільно пішов з посади президента FIE.

Усманов вважається одним із найбагатших російських олігархів. Він очолював федерацію фехтування з 2008 року.

Однак, після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Усманов залишив посаду президента організації у 2022 році після того, як потрапив до санкційного списку Європейського Союзу і Великої Британії.