Орбан зробив нову заяву про війну в Україні

Home Новини звідусіль Орбан зробив нову заяву про війну в Україні

Прем’єр Угорщини Віктор Орбан зробив нову скандальну заяву про війну в Україні.

В інтерв’ю італійській газеті Il Giornale він заявив, що нібито його держава – єдина у ЄС, чиї громадяни гинуть на війні.

“Ми перебуваємо на роздоріжжі: або ізолювати конфлікт і знайти дипломатичний шлях, або заглиблюватися у війну. Якщо ми дозволимо Україні завдати удару по Росії зброєю, яку також постачає Італія, це матиме наслідки у вигляді сильної реакції РФ. І ризик втручання НАТО опиниться за один крок”, – наголосив Орбан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Угорщину пропонують позбавити права голосу в ЄС

В Україні, за його словами, є угорські громадяни з мадярської меншини, які воюють на боці української армії і гинуть.

“Війну почала Росія, у цьому немає жодних сумнівів, але ми повинні поставити собі питання, як діяти”, – додав політик.

У Євросоюзі можуть надати Угорщині менш значущу посаду у наступному складі Єврокомісії, пишуть західні аналітики. Багато хто незадоволений тісними стосунками угорського прем’єра Віктора Орбана з Росією та постійним блокуванням ключових рішень щодо України.

Водночас Угорщина хотіла б зберегти посаду єврокомісара з питань розширення, яка має значний вплив через переговори ЄС щодо вступу України.