fbpx

Оркестр грає на інструментах зі сміття

Головна Сторінка » Оркестр грає на інструментах зі сміття

В іспанській столиці Мадриді створили унікальний оркестр. Інструменти в ньому виготовлені зі сміття.

Крістіна Васкес – циганка, що виросла в мадридських нетрях. Вона ніколи не уявляла себе граючою на скрипці. Але сьогодні вона перша скрипка в оркестрі, який поєднує два десятки молодих людей із неблагополучних сімей, які грають на інструментах, зроблених із перероблених матеріалів. Про це повідомляє Euronews.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жителька Мелітополя постала перед судом, бо виносила сміття без паспорта

Її скрипка виготовлена ​​з різнокольорових банок з-під солодкої води. Інший інструмент – барабани зроблені із пластикових бочок.

“Я справді щаслива, бо це дуже змінило моє життя”, – каже 18-річна Васкес.

Проект, що отримав назву “Музика переробки”, спрямований на те, щоб вдихнути життя у викинутий мотлох, а також принести користь молоді з неблагополучних сімей. Він здійснюється іспанською екологічною групою Ecoembes і натхненний парагвайським оркестром Cateura, що складається з музикантів із нетрів, які грають на інструментах, зроблених з матеріалів, знайдених на звалищі.

Після того, як Ecoembes запросив оркестр Cateura виступити у Мадриді у 2014 році, вони вирішили створити власний ансамбль.

Тепер, після виступів оркестру в містах по всій Іспанії, у нього вже є чотири учасники, які навчаються на стипендіях у музичних школах та державних консерваторіях. Пандемія тимчасово припинила виступи. Водночас, понад 100 дітей відвідують уроки музики у музикантів оркестру.

Із 10 грудня в Україні заборонили використовувати безкоштовні пластикові пакети у сфері обслуговування. То був перший етап відмови від пластикових пакетів.