fbpx

Осадча вразила історією про важкопораненого українця, який опинився у російському полоні

Головна Сторінка » Осадча вразила історією про важкопораненого українця, який опинився у російському полоні

Телеведуча Катерина Осадча поділилася історією порятунку українця Владислава Поповича, який з важкими пораненнями опинився в російському полоні.

Днями стартував проєкт знаменитості “Знайди своїх”. Осадча поділилася подробицями пошуку Поповича, якого розшукували батьки, в програмі “Сніданок з 1+1”.

Мати Владислава Тетяна розповіла, що їй зателефонували і запитали, чи шукає вона його. Жінка підтвердила, що це її син.

“І почула такі слова: “Я сидів разом з вашим сином у місті Курськ в першому СІЗО”. На той момент я не знала, живий мій син чи вже ні. Але в ту секунду я відчула, начебто він знову народився. Ніколи не думала, що буду так радіти, що мій син у полоні. Звісно я через декілька хвилин все переосмислила, зрозуміла, що там можуть бути і катування і знущання. Але все ж він живий і це найголовніше”, говорить мати Поповича.

Згодом інформацію, що Владислав у російському полоні, підтвердили і в Товаристві Червоного Хреста в Україні, і в Службі безпеки України.

Сергій, який перебував у полоні разом з Поповичем, розповів, в яких умовах їх тримають. Владислава схопили в авто біля Гостомеля. Доправили до Уралу зі зв’язаними руками й очима. Після цього Поповича з усіма полоненими скинули на сніг, за словами його матері, і дві доби не дозволяли піднімати голову.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не мав сил відповісти Горбунов назвав ім’я актора з РФ, який писав йому після 24 лютого

“Вони тримали людей п’ять діб без води і говорили, що так людина може прожити вісім діб, тобто у вас ще три є в запасі. Сергій сказав, що в СІЗО вже було легше. Їм давали їжу, якою і собак годувати не можна. Також надали медичну допомогу. Кожного дня у камерах в’язнів були переклички, і вони намагалися запам’ятати якомога більшу кількість прізвищ”, розповіла жінка.

Зазначила, що зараз з її сином у першому СІЗО Курська знаходиться близько 300 людей. Більшість з них цивільні.

“Їх перевдягали у військову форму, фотографували та видавали за військовополонених. Ставили в основному три питання: “Чи ти військовий?”, “Чи вбивав ти росіян?” і “Чи хочеш ти у Росію?”. Після будь-якої відповіді хлопців били. Я весь час думаю, як там моя дитина. Чи їв він, чи є в нього тепла вода, як він спав і чи спав взагалі. Я дуже вірю та чекаю на обмін полонених. Напевно, це буде найщасливіший момент у житті”, сказала Тетяна.

Під час спілкування з жінкою Осадча розплакалася.

“Я, як мама трьох синів, не можу не розділити з вами цю трагедію. Бажаю вам, щоб син якомога скоріше повернувся”, сказала вона.

“Знайти своїх” це соціальний проєкт Катерини Осадчої та телеканалу “1+1”, який допомагає українцям знайти близьких, з якими втратили зв’язок через вторгнення РФ на територію України.

Для того, щоб подати заявку на пошук людини, потрібно написати у чат-бот @UKRescueBot, який можна знайти у “Закріплених повідомленнях” на телеграм-каналі “Пошук зниклих” за посиланням.