“Особливо треба дбати про дітей” – психолог про досвід переживання війни

Головна Сторінка » “Особливо треба дбати про дітей” – психолог про досвід переживання війни

Українці досі перебувають у травматичній ситуації і вимушені виживати. Через це доведеться працювати з психологами, особливо дітям. Про це в інтерв’ю Gazeta.ua розповіла психологиня, публіцистка Лариса Волошина.

“Нам доведеться працювати з психологами. І особливо треба дбати про дітей. Бо поки дорослі захопилися боротьбою за виживання, діти також. І ми цього не помітили. Діти так само бояться, переживають розрив. З малечею доведеться працювати багато. Думаю, що такі речі повинні вирішуватися за рахунок державних програм. Можливо, можна оплачувати годину приватним психологам, бо державні точно з таким обсягом не впораються. Психологічні практики мають стати поширеними в школах”, каже Волошина.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Після кожного обстрілу стаємо ще більш рішучими” Лариса Волошина

Варто також розуміти, що всі посттравматичні розлади починаються тоді, коли людина виходить з травми, уточнює психологиня.

“А наша ще триває. І тоді будемо розбиратися, що з нами сталося. Бо ціна війни величезна. І коли побачимо це будемо лікуватися”, додає Волошина.

Життя в умовах постійного стресу й напруги дається взнаки. Людська психіка перенапружується, виникає хронічна втома, дратівливість, складність контролювати емоції тощо.

Накопичувати й консервувати в собі напруження шкідливо для здоров’я. Важливо навчитися позбуватися цього “вантажу”. За посиланням 10 технік від психологині, які допоможуть екологічно випустити пар та заспокоїтися.