fbpx

Останні сім років виявилися найспекотнішими за історію спостережень

Головна Сторінка » Останні сім років виявилися найспекотнішими за історію спостережень

Європейський центр із питань змін клімату Copernicus Climate Change Service C3S заявив, що останні сім років – найспекотніші за історію спостережень.

2021 рік став п’ятим найтеплішим роком із рекордною спекою в певних регіонах. Кількість газів, які нагрівають атмосферу, збільшується. Про це пише ВВС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рекордні торнадо в США, спека в Європі й пожежі в Росії: якими були найбільші природні катастрофи року

Середня температура 2021-го була на 1,1-1,2°C вищою за доіндустріальний рівень, тобто майже 150 років тому.

Уряди різних країн зобов’язалися обмежити глобальне підвищення температури до 1,5°C від доіндустріального рівня для стримування змін клімату.

Торік Європа пережила найтепліше літо, а температурні рекорди на Заході США й Канади побили на кілька градусів. Сильні лісові пожежі в липні й серпні спалили майже цілі міста вщент і призвели до загибелі людей.

“Ці події – яскраве нагадування про необхідність змінити наш спосіб життя, зробити рішучі та ефективні кроки до сталого суспільства й працювати над скороченням викидів вуглецю”, – пояснив директор C3S Карло Буонтемпо.

В ООН заявили, що лише за останні 10 років стихійні лиха, спричинені зміною клімату, забрали життя понад 400 тис. людей і призвели до величезних руйнувань та економічних збитків.

У Ґренландії 21 грудня зафіксували аномально високу температуру. Про це повідомив Укргідрометцентр.