fbpx

У Кремлі назвали кількість військ ОДКБ у Казахстані

Головна Сторінка » У Кремлі назвали кількість військ ОДКБ у Казахстані

У Казахстані перебуває понад 2 тис. військовослужбовців країн Організації договору про колективну безпеку.

Цю інформацію озвучили під час відеозустрічі лідерів країн ОДКБ, повідомили у Кремлі.

“На сьогодні відповідно до рішення Ради колективної безпеки в Республіці Казахстан розгорнуті та розпочали виконання поставлених завдань Колективні миротворчі сили ОДКБ у кількості 2030 осіб та 250 одиниць техніки. Вони реалізують функції прикриття та забезпечення безпеки аеропортів, військових складів та інших стратегічних об’єктів”, – сказав президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв.

Генсек ОДКБ Станіслав Зась сказав, що розгортання контингенту закінчилося 9 січня.

“Протягом чотирьох діб літаками Повітряно-космічних сил Російської Федерації здійснено понад 108 рейсів. Контингенти Колективних миротворчих сил дислоковані у містах Нур-Султан, Алмати та містах Алма-Атинської області. Командні пункти розгорнуті на базі Військового інституту вільних військ у місті Алмати”, – сказав він.

Контингентом командує генерал-полковник РФ Андрій Сердюков. За даними української військової розвідки, він керував операцією по захопленню Криму у 2014-го. Безпосередньо керував формуванням і застосування угруповання російських військ на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Блінкен просить пояснень, чому Токаєв звернувся до ОДКБ

Президент РФ Володимир Путін сказав, що до складу контингенту ОДКБ увійшли підрозділи Повітряно-десантних військ Росії з бойовим досвідом.

2 січня в Казахстані спалахнули масові протести через ціну на скраплений газ, який із початку року подорожчав удвічі.

4 січня казахські силовики почали застосовувати проти протестувальників сльозогінний газ і шумові гранати. Унаслідок нічних заворушень у Казахстані постраждали майже 100 працівників органів внутрішніх справ, затримали понад 200 осіб.

На тлі протестів уряд Казахстану пішов у відставку.

У столиці Казахстану Нур-Султані запровадили надзвичайний стан. Найбільший інтернет-провайдер країни Казахтелеком вимкнув інтернет у всій країні. Також в Алмати не працював мобільний зв’язок.

Президент Касим-Жомарт Токаєв очолив Раду Безпеки й заявив, що планує жорстко реагувати на протести в країні.

5 січня на всій території Казахстану запровадили режим надзвичайного стану.

Президент Казахстану Токаєв звернувся до очільників держав ОДКБ по допомогу. Рада ОДКБ ухвалила рішення відправити миротворців до Казахстану.

Участь у місії ОДКБ підтвердили Вірменія, Білорусь, Киргизстан і Таджикистан.

У четвер, 6 січня, усі фінустанови Казахстану тимчасово припинили діяльність на тлі масових протестів. За даними поліції, вранці мітингувальники намагалися штурмувати будівлю відомства.

У Казахстані запровадили “критично червоний” рівень терористичної небезпеки.