fbpx

“Пацаны, надо вот эта правочка и по пятерочке” – у справі екс-“слуги” Юрченка почали слухати аудіозаписи

Головна Сторінка » “Пацаны, надо вот эта правочка и по пятерочке” – у справі екс-“слуги” Юрченка почали слухати аудіозаписи

Вищий антикорупційний суд почав досліджувати записи оперативно-розшукових заходів у справі народного депутата Олександра Юрченка, якого вигнали з фракції “Слуга народу”.

Про це повідомляє “Судовий репортер”

Під час засідання оприлюднили аудіозаписи спілкування іншого обвинуваченого – неофіційного помічника Юрченка Івана Фіщенка із агентом Національного антикорупційного бюро і нардепом від “Слуги народу” Олегом Дундою.

Дунда пропонував будувати сміттєспалювальний завод поблизу міста Боярка в Київській області, кажучи, що це не складе проблеми, якщо підтримати на місцевих виборах потрібних осіб.

Через кілька днів після цього з Фіщенком їздилв в Боярку дивитися на земельну ділянку під завод площею понад 8 га, що передана на 49 років в оренду підконтрольному підприємству.

“Я прикидывал, какой должен быть бюджет лоббизма завода. По-моему 1% это даже мало. Думаю, неучтенные затраты заложим 2,5%. Ну вот лежит $2 миллиона – красиво. Так, чтоб все похлопали в ладошки”, – говорив помічник нардепа.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тищенко “зірка”, Трухін – “бухгалтер” – Богдан розповів про близьких до Зеленського “слуг”

Агент НАБУ погоджується і каже, що 1% це наче статистична похибка.

“Это так – новости проплачивать. В Фейсбуке все начинают писать. Хлопают в ладоши: хлопці роботу провели”, – сказав Фіщенко.

“Но щоби їх занести, треба знати так, як ти, куда їх занести. Поэтому єсть специально обучені люди, які понімають. Бо це ж мало хто понімає”, – агент.

“Откуда законопроекти беруться? Шо депутати пишуть?! Забудь. Товарищ депутат-лоббист тоже мутные схемы всякие, как мы. Для людей мутные, а так это лоббирование бизнес-интересов. Говорит, надо закон о лоббизме, чтоб мы платили налоги, чтоб все к нам ходили. Потом, как прочитал, что они придумали в закон о лоббизме: “Ну вас на х*й”. Я лучше приду и скажу: “Пацаны, надо вот эта правочка и по пятерочке. Сколько вас? Десять человек? Пятьдесят! Я говорю семьдесят. Двадцать себе и по пятерочке вам. Да? Да! Все”, – помічник нардепа.

Один із діалогів відбувався після дня народження Юрченка. Агент запитував у Фіщенка, чи можна принести на зустріч пляшку віскі, щоб відсвяткувати. Той відповів, що Юрченко буде не проти.

Записи розмов самого депутата в суді оприлюднять пізніше, повідомляє Центр протидії корупції.

У вересні 2020 року НАБУ повідомило про хабарництво нардепа Юрченка. Вищий антикорупційний суд узяв його під варту з альтернативою внесення застави в понад 3 млн грн. Юрченко вийшов під заставу. Депутата виключили з фракції “Слуга народу”.

За даними слідства, Юрченко і Фіщенко отримали від детектива, який працював під прикриттям, $13 тис. за те, щоб внести у Верховну Раду законопроєкт про зміни до законодавства щодо переробки твердих побутових відходів.

Ще $200 тис. нардеп нібито вимагав для підкупу своїх колег, депутатів-членів профільного комітету і забезпечення голосів за законопроєкт у сесійній залі.

Юрченко балотувався до Верховної Ради від партії “Слуга народу” по округу в Голосіївському районі Києва. Є членом Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.