fbpx

Парламент Швеції проголосував за вступ країни до НАТО

Головна Сторінка » Парламент Швеції проголосував за вступ країни до НАТО

У середу, 22 березня, парламент Швеції проголосував за вступ країни до НАТО.

Історичне рішення ухвалено після того, як парламент обговорив законодавство про Альянс. Про це повідомляє Aftonbladet.

“Сьогодні було ухвалено фактичне рішення після голосування в парламенті з результатом 269 “за” і 37 голосів “проти”, йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Фінляндії парламент підтримав вступ до НАТО

Відтоді як у травні 2022 року соціал-демократи змінили свою позицію щодо членства в НАТО, широка більшість у парламенті хотіла приєднатися до Альянсу.

Однак для вступу Швеції до НАТО необхідно, щоб Туреччина та Угорщина ратифікували заявку Швеції.

Фінляндія готова вступити в НАТО без Швеції, якщо Туреччина не ратифікує заявку Стокгольма. В МЗС Туреччини тим часом заявили, що Швеція недостатньо бореться із тероризмом для того, щоб вступити у НАТО. США, своєю чергою, закликали Туреччину швидко ратифікувати протоколи про вступ Швеції.

Торік у липні члени НАТО підписали протоколи про приєднання Фінляндії і Швеції до Альянсу. Урочиста церемонія підписання відбулася у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі. Генсек Альянсу Єнс Столтенберґ назвав подію історичним моментом для Фінляндії, Швеції й НАТО.

17 травня Фінляндія і Швеція подали заявки на вступ до Північноатлантичного альянсу. 30 червня Північноатлантичний альянс запросив Фінляндію та Швецію стати членами НАТО.

Generated by Feedzy