fbpx

ПЦУ звернеться до влади з проханням перенести День захисників і захисниць

Головна Сторінка » ПЦУ звернеться до влади з проханням перенести День захисників і захисниць

Православна церква України (ПЦУ) попросить державні органи перенести День захисників і захисниць з 14 на 1 жовтня, коли за новим стилем святкуватимуть Покрову Пресвятої Богородиці.

Крім того, Церква проситиме перенести День української державності з 28 на 15 липня. Про це в коментарі “Радіо Свобода” заявив митрополит Переяславський і Вишневський Олександр (Драбинко).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як відбуватиметься календарна реформа: в ПЦУ пояснили

“У мене була ініціатива звернутися до органів державної влади, у чиїй компетенції це перебуває, про врегулювання з церковним календарем за новим стилем тих свят, які до нього прив’язані”, зазначив митрополит.

24 травня Православна церква України (ПЦУ) офіційно повідомила про рішення перейти на новоюліанський календар з 1 вересня 2023 року.

При цьому наголошується, що парафії і монастирі, які бажають дотримуватися старого календаря, матимуть цю можливість. Відповідне повідомлення пресслужба ПЦУ оприлюднила у Facebook.

Таким чином із 1 вересня 2023 року більшість християн України почнуть відзначати релігійні свята за новим календарем. Зокрема, Різдво святкуватимуть 25 грудня, а не 7 січня, день Святого Миколая 6 грудня, а не 19 грудня, Водохреще 6 січня, а не 18 січня.

Водночас не зміниться дата святкування Великодня та деяких інших свят.

Generated by Feedzy