Пекін зробив офіційну заяву про саміт миру

Головна Сторінка » Пекін зробив офіційну заяву про саміт миру

Міністерство закордонних справ КНР зробило 31 травня офіційну заяву щодо саміту миру.

Китаю важко брати участь у саміті, який незабаром відбудеться у Швейцарії, оскільки вимоги Пекіна не були враховані, заявила речниця МЗС Китаю Мао Нін під час пресконференції, цитує The Paper.

“Серед вимог Пекіну була рівноправна участь, як Росії, так і України на саміті миру, а також чесне обговорення всіх мирних планів”, – сказано в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Китай відмовився від участі у мирному саміті – Reuters

Вимоги є нібито справедливими й не спрямовані проти жодної зі сторін, наголосила Мао.

“Втім, через ігнорування пропозицій Китаю, Пекіну важко брати участь у зустрічі. Ми поінформували відповідні сторони про міркування та занепокоєння КНР. Ми продовжуватимемо сприяти миру та переговорам по-своєму, підтримувати комунікацію з усіма сторонами та спільно створювати умови для політичного врегулювання української кризи”, – додала вона.

Україна в січні запросила голову КНР Сі Цзіньпіна взяти участь у запланованому саміті світових лідерів у Швейцарії. Цього тижня президент України Володимир Зеленський закликав президента США Джо Байдена взяти участь, але Вашингтон не підтвердив, кого саме відправить.

Міністр закордонних справ країни-агресорки Сергій Лавров у четвер припустив, що Китай може організувати мирну конференцію, в якій могли б узяти участь РФ і Україна.

Україна не підтримує залученість Росії до саміту миру у Швейцарії та інших подібних конференцій.

Адже російському диктатору Володимиру Путіну не можна вірити в його бажанні врегулювати конфлікт. Про це заявив президент Володимир Зеленський на спільному брифінгу з прем’єр-міністром Іспанії Педро Санчесом.