fbpx

Перекладач, який урятував Байдена від талібів, залишив Афганістан

Головна Сторінка » Перекладач, який урятував Байдена від талібів, залишив Афганістан

Перекладач-афганець Аман Халілі, який допоміг урятувати президента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена, залишив Афганістан із родиною.

Про це в понеділок,11 жовтня, повідомив представник Держдепартаменту США, пише “BBC Україна”.

Халілі й родина “успішно залишили Афганістан, а пізніше – Пакистан”, сказав представник США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Евакуація українців з Афганістану: спецслужби РФ намагалися зірвати операцію

“Вони зробили це за широкомасштабної участі на високому рівні й за підтримки уряду США. І ми вдячні іншим людям, які також підтримували його”, – зазначив посадовець.

Евакуювати Халілі із сім’єю допомогла організація Human First Coalition. Вона подякувала офіційним особам США й Пакистану за допомогу в евакуації перекладача й обіцянку допомогти евакуювати ще 200 афганців, які зараз перебувають у столиці Пакистану.

2008 року сенатори Джо Байден, Чак Гейґел і Джон Керрі летіли на вертольотах над Афганістаном. Вони потрапили в снігову бурю й були змушені приземлитися. Там вони могли стати легкою здобиччю “Талібану”. На сигнал лиха, який подали сенатори, відгукнувся Аман Халілі – місцевий житель, який працював за контрактом з армією США як перекладач. Допомагаючи Байдену й іншим сенаторам, він провів на холоді 30 год.

Халілі мали евакуювати з іншими афганцями, які працювали за контрактом з американськими військами. Чоловік намагався отримати спеціальну імміграційну візу (SIV), що дозволяє виїхати в США з родиною. Затрималися з оформленням візи через те, що підрядник утратив необхідні документи. Уже в аеропорту Мохаммед дізнався, що виїзд дозволили тільки йому, родина має лишитися.

Згодом Халілі особисто написав листа Байдену, у якому попросив врятувати його й родину.

Програму спеціальних імміграційних віз SIV розпочали 2006 року спеціально для іракців і афганців. За офіційними даними, таку візу з 2008-го отримали 70 тис. афганців.