fbpx

Переправляв до Криму бійців РФ: судитимуть ексвійськового ЗСУ

Головна Сторінка » Переправляв до Криму бійців РФ: судитимуть ексвійськового ЗСУ

Колишнього українського військового судитимуть за допомогу у переправленні до Криму військовослужбовців РФ під час окупації півострова.

Ідеться про Валерія Золотих, якого затримали правоохоронці восени минулого року на Херсонщині, повідомляє “УНН” із посиланням на власні джерела.

“Колишній військовослужбовець ЗСУ спільно з іншими учасниками незаконного збройного формування “Самооборона Криму”, сприяючи російським військовим, брав участь у захопленні міжнародного аеропорту “Сімферополь” та регіонального структурного підрозділу “Кримаерорух”, – ідеться у повідомленні.

Обвинувачений брав безпосередню участь у блокуванні території Криму. Зокрема, диспетчерського пункту та злітно-посадкової смуги аеропорту, задля недопущення приземлення літаків, які рухались із материкової частини України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Танки та артилерія: тисячі військових РФ перекинули до окупованого Криму

Маючи спеціальні знання з управління авіаційними польотами над півостровом та відповідні навички роботи з автоматизованою системою керування повітряним рухом, ексвійськовослужбовець допоміг ЗС РФ встановити контроль за діяльністю аеропорту та РСП “Кримаерорух”. Затриманий координував роботи диспетчерів стосовно польотів російських військових літаків, на яких солдати держави-окупанта переправлялися до Криму.

Золотих також передавав представникам ЗС РФ інформацію щодо переміщення літаків над повітряним простором півострова. У такий спосіб надаючи Росії та її представникам допомогу в проведенні підривної діяльності проти України.

На Кіровоградщині затримали агента російської воєнної розвідки, який за завданням кураторів збирав інформацію про місцевих посадовців і військовослужбовців. Шукав на них компромат, збирав відомості щодо їхніх виїздів в РФ і на тимчасово окуповані території. Зазначені відомості російські спецслужби мали використати для залучення вказаної категорії осіб до співпраці та їхнього подальшого виїзду в країну-агресорку або на окуповані території.