Українським переселенцям і постраждалим від війни більше не платитимуть по 6,5 тис. грн у рамках програми “єПідтримка”. Її запустили в березні, за цей час роздали майже 31 млрд грн.
Усі, хто подавав заявки на виплату, її отримали. Це майже 5 мільйонів громадян, каже прем’єр-міністр Денис Шмигаль, 46 років. Наразі переселенці можуть отримувати виплати за іншими програмами, наприклад, від наших іноземних партнерів. А на картки “єПідртимка” надходитиме дохід від покупки військових облігацій.
Таких Україна продала на понад 105,1 млрд грн. В уряді називають їх інвестиціями в поразку Росії, адже за ці кошти купують зброю, набої, техніку та медикаменти.
Продаж облігацій є одним із важливих способів наповнювати бюджет в умовах війни. Позичаємо в громадян гроші, а згодом повертаємо з відсотками, говорить керівник секретаріату Ради підприємців при Кабміні 43-річний Андрій Забловський. Уряд планує поетапно випустити їх на суму до 400 мільярдів гривень. Це втричі перевищує запланований на цей рік бюджет Міністерства оборони.
Попит на військові облігації серед українців зростає, попри те, що це невигідно, каже фінансист Любомир Остапів, 36 років.
Це емоційна інвестиція в нашу перемогу. З облігацій можемо заробити 11 відсотків річних у гривні. У країні, де інфляція буде понад 20 відсотків, раціональною таку інвестицію не назвеш. Але багато людей купують їх, щоб підтримати державу. Розуміємо, або ми інвестуватимемо в нашу армію, або годуватимемо чужу. Якщо надумали купити військові облігації, щоб заробити, то це не найкращий варіант. Проте якщо сума, яку витратите й гарантовано повернете з облігацій, лежатиме “під матрацом”, то втратите від інфляції вдвічі більше, ніж від інвестиції в перемогу.
“Газету по-українськи” можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за “ковідну тисячу”