Перші праймеріз демократів у США – Байден упевнено перемагає

Головна Сторінка » Перші праймеріз демократів у США – Байден упевнено перемагає

Висунення кандидатів у президенти США від Демократичної партії офіційно розпочалось зі штату Південна Кароліна.

Там на праймеріз перемагає нинішній очільник Білого дому Джо Байден, повідомляє CNN.

Чинний президент упевнено обходить своїх найближчих конкурентів – представника Міннесоти Діна Філліпса та письменницю Маріанну Вільямсон. За результатами підрахунку 63% голосів Байден здобув понад 96% голосів, а Філліпс і Вільямсон – приблизно по 2%.

Під час цієї кампанії демократи зробили Південну Кароліну першим штатом для офіційного висунення свого кандидата. Раніше перші праймеріз демократів десятиліттями проводили Айова та Нью-Гемпшир.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Цинічний маневр”: у Байдена відреагували на ініціативу республіканців щодо допомоги Ізраїлю та Україні

Однак, Національний комітет Демократичної партії змінив графік через критику, що переважно білий електорат цих штатів не відображає базу демократів, яка значною мірою спирається на афроамериканців.

Під час праймеріз Байдена не було в Південній Кароліні, він вирушив у турне по Каліфорнії та Неваді для збору коштів на кампанію. Перед від’їздом президент зробив кілька коротких заяв у своєму виборчому штабі у Вілмінгтоні, штат Делавер.

“Це не просто кампанія. Це радше місія. Задля країни ми не можемо, не можемо, не можемо програти цю кампанію. Річ не в мені. Річ у країні. І думаю, всі це знають, думаю, що це починає доходити до людей”, – сказав Байден.

У Південній Кароліні на загальних виборах домінують республіканці. Останнім кандидатом у президенти від демократів, який переміг тут був Джиммі Картер у 1976 році. Але у 2020 році цей штат став головним для Байдена завдяки підтримці виборців, особливо афроамериканців.

Аби виграти номінацію від Демократичної партії на президентських виборах, кандидат має здобути підтримку принаймні 2330 із 4659 делегатів, які голосуватимуть за нього на партійній конференції. Південна Кароліна має 65 делегатів.

Колишній президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп збільшив перевагу над чинним президентом Джозефом Байденом у загальнонаціональному опитуванні Reuters/Ipsos.

За Трампа віддали б свої голоси 40% респондентів, за Байдена – 34%.