Міністерство охорони здоровʼя України затвердило Положення про Раду з контролю за відновленням зруйнованих та пошкоджених внаслідок удару РФ будівель дитячої лікарні “Охматдит”.
Раду з відновлення створять для забезпечення участі громадськості та контролю за відновленням функціонування “Охматдиту” коштом, зібраним на відновлення найбільшої дитячої лікарні країни. Про це повідомляє пресслужба МОЗ.
Рада забезпечуватиме громадський контроль за всіма процесами відновлення. Зокрема, це стосується дотримання прозорості і доброчесності при виборі підрядника для виконання поточного ремонту та внутрішнього опорядження будівлі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія знищила вщент понад 200 українських медзакладів – МОЗ
Складатиметься Рада з 15 осіб. Персональний склад затвердять наказами МОЗ у два етапи. На першому до складу Ради увійдуть шестеро представників благодійників, які зробили найбільші пожертви, організаторів збору, які забезпечили найбільшу суму збору, а також дали згоду на участь у діяльності ради з відновлення. МОЗ у Раді представлятиме одна особа. Один учасник буде від лікарні “Охматдит”.
“Другий етап включатиме відбір семи представників громадських об’єднань, їх спілок, благодійних організацій, що провадять діяльність у сферах запобігання корупції, захисту прав пацієнтів, розвитку сфери охорони здоров’я, професійних асоціацій працівників сфери охорони здоровʼя або у сфері архітектури та містобудування. Ці представники будуть відібрані персональним складом ради з відновлення, сформованим на першому етапі, за результатами розгляду поданих заявок на участь, шляхом рейтингового голосування”, – йдеться у повідомленні.
Найближчим часом на сайті МОЗ оприлюднять оголошення про початок прийому заявок кандидатів від громадських об’єднань, їх спілок, благодійних та професійних організацій.
“Із критеріями відбору кандидатів та порядком подачі заявок від громадськості можна ознайомитись безпосередньо в положенні. Наразі першочергово до складу ради буде запропоновано увійти представникам благодійників, зважаючи на розмір благодійного внеску на цілі відбудови та відновлення “Охматдиту” та участь в організації збору благодійних коштів”, – додали в МОЗ.
8 липня росіяни вдарили по дитячій лікарні “Охматдит” крилатою ракетою Х-101. Від російського удару загинула працівниця “Охматдит” – дитячий нефролог Світлана Лук’янчук. 10 липня стало відомо про смерть маленького хлопчика, якого госпіталізували після російського удару по “Охматдиту”.
Видання “Наші гроші” нещодавно повідомило, що в “Охматдиті” хотіли заплатити за консультацію інженера і технічний нагляд за ремонтом 14 млн грн. Після розголосу МОЗ скасувало тендери.