fbpx

Першопричина “антиолігархічної війни” – вплинути на медіа найбагатших українців – Рибачук

Головна Сторінка » Першопричина “антиолігархічної війни” – вплинути на медіа найбагатших українців – Рибачук

Олігархічні клани в Україні отримали на власний відкуп цілі сектори економіки. Про це в інтерв’ю Gazeta.ua сказав Олег Рибачук, голова громадської організації “Центр спільних дій”.

“Це енергетика, руда, транспортування газу. Світ для такого давно виробив правила. Антимонопольні комітети уважно слідкують за ними. Коли Microsoft розрісся, то його поділили на три компанії, щоб не було понад 30 відсотків впливу на економіку. А в нас Рінат Ахметов контролює 70 процентів ринку енергетики і видобутку вугілля. Потрібна ефективна робота Антимонопольного комітету, антикорупційних органів, СБУ. Служба безпеки мусить працювати за новим законом, а має роздуті повноваження і виконує політичні забаганки президента”, – зазначив Рибачук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коломойський руками Зеленського створює проблеми Ахметову: чому почалася і чим завершиться війна президента з олігархом

Він вважає, що через переслідування олігархів президент Володимир Зеленський сподівається, що його слово буде визначальним.

“Ідеться про лояльність до нього олігархічних груп. Але це точно не спроба встановити рівні правила гри чи зробити найбагатших українців законослухняними. Першопричина всієї нинішньої “антиолігархічної війни” – вплинути на медіа найбагатших українців. Президент собі подобається. В нього непомірно роздуте его. Терпіти не може критики. Всі, хто з ним працював, кажуть: краще не перечити, яку б дурницю не робив. Зеленський і його команда хочуть приглушити, притиснути, змусити власників медіабізнесу бути улесливішими, і тоді у них не буде проблем з правоохоронними органами. У США теж є різні канали і на них іде не менша “рубка”. Через такі інформаційні дискусії народжується істина”, – додав він.

За його словами, поки рейтинг у Зеленського був високий, олігархічні канали самоцензурувалися.

“Були нейтральніші, запрошували “Слуг народу”, намагалися не чіпати президента. Але зараз ледь не щодня бачимо інформаційні вибухи. Канали розвернули свою артилерію: на ток-шоу виходять переважно критики Зеленського”, – наголосив Рибачук.

5 листопада президент Володимир Зеленський підписав так званий закон про олігархів. Визнавати особу олігархом буде Рада національної безпеки й оборони. Це робитиме за поданням уряду, Національного банку, члена РНБО, СБУ, Антимонопольного комітету.