fbpx

Під час ремонту знайшли давнє підземелля

Головна Сторінка » Під час ремонту знайшли давнє підземелля

У Ніжині Чернігівської області археологи виявили давнє підземелля.

Припускають, що це два підвальних приміщення будівлі дворянського зібрання кінця XVIII ст., повідомив керівник археологічних робіт Іван Кедун, передає “Укрінформ”.

“Під час реконструкції вулиці Гоголя, нагляду за закладанням дренажного колодязя, ми виявили рештки цегляної кладки. Розчистили її, дослідили і знайшли отвір. Ми туди спустилися і побачили підвальне приміщення з двох кімнат. Одне площею приблизно 7 на 9 м, друге 7 на 3 м, кімнати розділяє арка. Заміри поверхневі, бо там важко дихати, небезпечно перебувати, і тому робили ми їх дуже швидко”, розповів археолог.

Будівлю дворянського зібрання могли знести у 1950-х. Вхід у підземелля засипали, коли поруч будували пам’ятник мореплавцю Юрію Лисянському.

Досліджувати знахідку будуть не раніше весни 2022 року. На це треба отримати фінансування та не напустити холоду у підземелля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Полтву, що під Львовом, неможливо вивести назовні – дослідник

“Там велика вологість, повітря промерзне і цегла почне руйнуватися. Тому найкраще законсервувати і вже в теплу пору року досліджувати”, зазначив він.

У Києві на Печерську в підвалі 11-поверхового будинку розташований радянський бункер компартії.

Підвальне приміщення, де розташований бункер, це частина будівлі колишнього Обкому ЦК КПУ та Київської обласної ради. ЇЇ побудували 1982 року на місці старого фортечного тиру.