fbpx

Перевірка наявності Covid-сертифікату є законною – МОЗ

Головна Сторінка » Перевірка наявності Covid-сертифікату є законною – МОЗ

Правоохоронці мають законне право вимагати у громадян пред’явити Covid-сертифікат, під час перевірок дотримання карантинних обмежень.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я, посилаючись на статті 39-1 Закону України “Основи законодавства України про охорону здоров’я”. Там йдеться про те, що пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров’я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні.

“Тобто медична таємниця містить звернення до лікаря чи діагноз, а в документах про вакцинацію цих жодних відомостей немає. Таким чином, правоохоронці під час перевірок дотримання карантинних правил можуть вимагати у громадян пред’явити Covid-сертифікат, не порушуючи при цьому закон”, – пояснюють у МОЗ.

Норма про наявність документа про вакцинацію не поширюється на відвідування банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на будь-якому рівні епіднебезпеки. Тобто у вказаних закладах ніхто не може перевіряти у відвідувачів наявність документа про щеплення.

Водночас чинні карантинні норми передбачають, що на червоному рівні епіднебезпеки працювати можуть лише ті громадські заклади, де 100% персоналу та відвідувачів вакциновані або мають негативний тест на Covid-19.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МОЗ розробляє “ковідну амністію”

Тобто у вказаних закладах вже йдеться про можливість перевірки документа про щеплення або негативного тесту на Covid-19.

Для того, щоб обмеження жовтого чи червоних рівнів не стосувались громадських закладів чи масових заходів, співробітники чи організатор мають перевірити відповідні документи у відвідувачів.

У випадку, якщо відвідувачі таких закладів відмовляються їх надати, то суб’єкт господарювання має повне право відмовити у своїх послугах. Насамперед ідеться про те, що заклади мають дотримуватись правил роботи в час карантину, затверджених постановою Кабміну №1236.

На Хмельниччині пасажири міжрегіонального транспорту, які їхали з Кам’янця-Подільського до Києва, перекрили дорогу. Інцидент стався 2 листопада.

Інспектори зупинили автобус із пасажирами для перевірки Covid-документів. Їх у людей не було. Поліція нагадала пасажирам про відповідальність за блокування доріг. Перевізник тим часом відмовився везти людей без сертифікатів. Пасажирам довелося розійтися.