Під Фондом держмайна сталася сутичка між правоохоронцями, що охороняють будівлю ФДМУ, та ветеранами АТО з організації “Вибачте, що живі”, які відстоюють права працівників Першого київського машинобудівного заводу.
Про це повідомив голова ГО, організатор акції Данило Турчин.
За його словами, він та його побратими намагалися увійти до будівлі Фонду, адже саме сьогодні оприлюднюються прізвища учасників аукціону з продажу ПКМЗ, призначеного на 27 жовтня. Проте їм завадили представники Нацгвардії, які почали застосовувати силу проти учасників акції.
“Ми хотіли з’ясувати, хто ці люди, які в них плани на 36 га столичної землі, які займає завод. А також поцікавитися, що вони отримають від цієї сумнівної економічної операції. Адже вони беруть участь у брудній грі, яку затіяв Фонд держмайна України. Жодної інформації про соціальні гарантії, виплати, план забудови немає. Відповідно, є велика небезпека, що це оборонне підприємство, національне надбання просто піде на металобрухт, а люди опиняться на вулиці”, – підкреслив Турчин.
За його словами, те, що керівництво Фонду держмайна не хоче зустрічатися з громадськістю та оголошувати про подальші плани щодо “Більшовика”, свідчить про те, що приватизація проходитиме непрозоро, і майбутній власник заводу може не дотриматися інвестиційних зобов’язань, передбачених приватизаційною угодою.
“Вони закриваються кордонами правоохоронців, бо їм є що приховувати. Але ми продовжуємо наполягати на тому, що новий власник повинен буде дотриматися законних процедур: зберегти виробництво, забезпечити соціальні гарантії для працівників, виплатити мільйонні борги підприємства. Просто так викинути людей та вліпити на цьому місці черговий бізнес-центр ми не дозволимо”, – пообіцяв Турчин.
Нагадаємо, сьогодні у ФДМУ повинні були розкрити конверти з прізвищами учасників аукціону з продажу Першого київського машинобудівного заводу, призначеного на 27 жовтня. Жодної інформації щодо подальших планів майбутнього власника на 36 га, які займає завод, немає. За інформацією у ЗМІ, тут можуть побудувати житловий комплекс, а виробництво заводу разом із працівниками перенести до Жашкова на Черкащині.