fbpx

Підозра ексміністру енергетики Демчишину безглузда і переслідує політичну мету – аналіз документа

Головна Сторінка » Підозра ексміністру енергетики Демчишину безглузда і переслідує політичну мету – аналіз документа

Так звана підозра, яку ДБР оголосило колишньому міністру енергетики Володимиру Демчишину це безглуздий документ, в якому не міститься складу злочину.

Такий висновок зробив колишній Генпрокурор України Віталій Ярема, який ознайомився із копією документа, повідомляє видання “Главком”.

“Судячи з документу, який я побачив, такого правового беззаконня, яке відбувається сьогодні у владі і яке чинить Державне бюро розслідувань щодо громадян, на моїй пам’яті не було. Генеральна прокуратура в 2014-2015 роках розслідувала кримінальне провадження, пов’язане із доставкою в Україну неякісного вугілля із Південно-Африканської Республіки. Були проведені слідчі дії, які передбачали проведення декількох експертиз і допитів експертів, а також фахівців у сфері вугільної і теплової промисловості. Були проведені декілька слідчих експериментів із спалюванням вугілля, доставленого із Південно-Африканської Республіки, які показали, що на теплових електростанціях вугілля, доставлене із ПАР, самостійно не горить і не створює необхідної температури для роботи ТЕС”, – згадує Ярема.

“Якщо говорити про “склад злочину” в діях Демчишина, то тут не лише безглузда кваліфікація, яка стосується створення та сприяння терористичним організаціям, а й сам склад злочину в діях цієї особи відсутній. Демчишин до створення терористичних організацій ЛНР-ДНР не мав жодного відношення”, – переконаний Ярема.

“Метою його діяльності щодо закупівлі вугілля в шахтах Луганської та Донецької областей була державницька позиція, спрямована на забезпечення України теплом та електроенергією, в першу чергу забезпечення двох теплових станцій – Зміївської і Трипільської. Оскільки вугілля, яке було доставлене із ПАР, не відповідало якості і не могло бути використаним на вищезазначених теплових електростанціях”, – зауважує Віталій Ярема.

Нардеп Володимир Ар’єв, колишній журналіст-розслідувач, наголошує – “підозра” ексміністру енергетики Володимиру Демчишину це ще більший “юридичний треш”, ніж та “підозра” Порошенку, яку свого часу відмовився підписувати ексгенеральний прокурор Руслан Рябошапка, за що і був звільнений з посади.

“Я так розумію, що завдання, яке офіс президента Володимира Зеленського поставив його авторам будь що обляпати Порошенка багном, притягнувши за вуха так звану “вугільну справу”, – зауважує Ар’єв.

Він також наголосив, що з 22 сторінок так званої підозри 8 сторінок переказують історію створення ООН, цитують Конституцію України і, щоб було “страшно переконливо”, багато пишуть про тероризм.

“Нагадаю, як усе було насправді. Восени 2014 року в Україні внаслідок військової агресії та економічної блокади з боку Росії почалася енергетична криза, яка призвела до віялових відключень. Державні шахти, які добували вугілля марки “антрацит”, опинились на тимчасово окупованій території. Вугілля з Південної Африки, яке нібито мало врятувати ситуацію, за даними експертиз не мало потрібної якості і коштувало невиправдано дорого.

Вугілля з Донбасу українського Донбасу було і дешевшим, і набагато якіснішим. Воно було звичним для українських ТЕС”, – зауважує Ар’єв.

За його словами, ДП “Шахта імені К.І. Кисельова” і ДП “Луганськвугілля” були зареєстровані на підконтрольній території, платили податки до бюджету і зарплати шахтарям.

“Українська влада після початку війни на Донбасі намагалась втримати економічні зв’язки з людьми на тимчасово окупованих територіях. Держпідприємства залишалися центрами українського впливу. До речі, нинішня влада (на словах) теж підтримує виплату пенсій громадянам на окупованих територіях і не вважає це “фінансуванням тероризму”, – зауважив Ар’єв.

Він також нагадав, що саме Порошенко забезпечив Україні енергетичну незалежність. А при Зеленському вже у 2020 році “Центренерго” перейшло на російське вугілля замість палива з українських шахт.