Підтримка від ЄС набирає обертів: у Хмельницьку пройшов важливий захід – фото

Головна Сторінка » Підтримка від ЄС набирає обертів: у Хмельницьку пройшов важливий захід – фото

22 червня #РазомДіємо Фест Хмельницький відкрив програму регіональних публічних заходів в межах Всеукраїнської комунікаційної кампанії про підтримку ЄС громадянського суспільства та незалежних медіа України “Разом діємо. Разом ми Європа”.

#РазомДіємо Фест Хмельницький був організований Представництвом Європейського Союзу в Україні у співпраці з ГО “Клуб рибалок України”. В Хмельницькій області за підтримки ЄС впроваджується 42 субгрантові проєкти у сфері громадянського сектору. Загалом в Україні сьогодні працюють 63 грантових й 1877 субгрантових проєктів ЄС. Обсяг допомоги для організацій громадянського суспільства перевищив 104 млн євро.

Ключовою подією заходу в Хмельницькому стала панельна дискусія “ЄС та Україна. Партнерство, підтримка та майбутнє”. Представники ЄС та місцевої влади, а також громадські активісти обговорили, як від початку широкомасштабної російської війни змінилися пріоритети фінансування Європейським Союзом ОГС України та як підтримка ЄС вплинула на життя громад і спроможність ОГС.

Підтримка Європейського Союзу для нас була і є вагомою та дуже важливою

В дискусії взяли участь комунікаційна координаторка Представництва ЄС в Україні Маріана Камінська, директорка департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької обласної державної адміністрації Інна Михайлова, регіональна координаторка Хмельницького осередку БФ “Рокада” Тетяна Сич, голова Хмельницького осередку ГО “Клуб рибалок України” Єгор Рибак.

Єгор Рибак висловився про важливість підтримки ЄС.

“Підтримка Європейського Союзу для нас була і є вагомою та дуже важливою. Надзвичайно цінним є те, що вона надійшла вчасно, особливо в умовах війни, з якими ніхто з нас не стикався. Нашій організації довелося змінити місце проживання. Тож коли ми тільки переїхали до Хмельницького, то називали себе релокованими, а тепер, завдяки підтримці Європейського Союзу – ми не просто почуваємось впевнено, але й розгорнули свою діяльність, поширивши її майже на всю Україну. Наші осередки працюють у 14 областях. Так само по всій державі працюють сотні організацій громадянського суспільства, які знають високу ціну своєчасній та конкретній підтримці ЄС. Ми діємо разом!”, – сказав Рибак.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що буде після переговорів – Кулеба назвав три кроки до вступу України в ЄС

Організатори запросили до участі в #РазомДіємо Фесті також і громадськість. Адже комунікаційна кампанія “Разом діємо. Разом ми Європа” має на меті не тільки поінформувати українців про підтримку, яку ЄС надає громадянському суспільству України, але й залучити якомога більше активних громадян до спільної роботи.

На Алеї громадських організацій “Згуртованість” було представлено громадські організації Хмельниччини

На локації працював інформаційний намет Представництва ЄС в Україні, відвідувачі якого могли дізнатися про всебічну підтримку України Європейським Союзом та взяти участь в інтерактивному призовому квесті “Єдність: Україна та ЄС”. Також працювали тематичні й інтерактивні зони, фотозона #РазомДіємо, проводилися консультації та майстер-класи для дорослих та дітей. Євроклуб “Європейський простір” Хмельницької обласної бібліотеки для молоді провів майстер-клас з пізнавальних настільних ігор.

На Алеї громадських організацій “Згуртованість” було представлено громадські організації Хмельниччини, знані в регіоні.

Алея “Згуртованість” доповнила виставку #РазомДіємо, що відкрилася в Хмельницькому 13 червня й працювала до 23 червня. Вона інформує про організації громадянського суспільства, які отримали підтримку ЄС вже з перших днів повномасштабної війни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фінансовий контрнаступ. Що приготував Євросоюз для України та Росії

Українське громадянське суспільство показало неймовірне диво

Пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова неодноразово наголошувала, що українське громадянське суспільство показало неймовірне диво, швидко адаптувавшись до нових умов і ставши партнером уряду в обороні держави. Від 24 лютого 2022-го ЄС потроїв фінансування сектору громадянського суспільства, як потужного генератора подальших змін в інтересах України та українців у відбудові та євроінтеграції.

ДОВІДКА:

#РазомДіємо Фест Хмельницький відкрив низку регіональних подій в межах комунікаційної кампанії “Разом діємо. Разом ми – Європа”, що впроваджується Представництвом Європейського Союзу в Україні. Її мета інформувати українців про безпрецедентну і непохитну підтримку, яку ЄС надає Україні. Зокрема, організаціям громадянського суспільства та незалежним медіа від перших днів повномасштабної війни. Завдяки цій допомозі ОГС та медіа отримали можливість захищати права людини, дбати про інтереси соціально вразливих груп, посилювати громадський контроль та підзвітність органів державної влади й сприяти впровадженню реформ.

Перший ключовий публічний захід кампанії #РазомДіємо Фест відбувся 25 травня в Києві й зібрав понад 3000 відвідувачів. Наступні заходи кампанії пройдуть у Рівному (30 червня), Вінниці (13 липня) та Черкасах (27 липня).

Всеукраїнська комунікаційна кампанія про підтримку Європейським Союзом громадянського суспільства та незалежних медіа “Разом діємо. Разом ми Європа” триває від травня по липень 2024 року по всій Україні (за винятком окупованих територій та зон бойових дій) і включає інформаційно-просвітницькі заходи, інтерактивні сесії, дискусії та семінари за участю ОГС, громадськості та медіа. В межах кампанії відбудуться прес-тури та прес-зустрічі для ЗМІ.

Інформаційний партнер кампанії Суспільне.

Долучайтесь до заходів комунікаційної кампанії “Разом діємо. Разом ми Європа” та слідкуйте за її заходами на сайті, а також сторінках Представництва ЄС в Україні у Facebook, Instagram та Twitter/Х.

Для запитів ЗМІ:
Тетяна Вороніна, медіаекспертка, Проєкт ЄС “Українцям про Європейський Союз” (CEU4U), що впроваджується Ecorys, tvoronina9@gmail.com , +38 067 501 11 83.