fbpx

Підвищення цін на газ у світі не вплине на тарифи – НБУ

Головна Сторінка » Підвищення цін на газ у світі не вплине на тарифи – НБУ

Підвищення цін на газ у світі не позначиться на тарифах в Україні.

Діють річні контракти для домогосподарств, сказав заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук, повідомляє пресслужба Національного банку.

“Усіх цікавить підвищення цін на газ, яке відбувається зараз на глобальних ринках попри певну корекцію впродовж останнього тижня. На нашу думку, на цьогорічних тарифах це майже не позначиться з огляду на дію річних контрактів для домогосподарств”, – сказав він.

Наступного року реальний вплив подорожчання газу залежатиме від його вартості. У липні Національний банк очікував, що пік інфляції 2021-го буде у вересні – жовтні. У новому жовтневому прогнозі це припущення не змінюватимуть.

Високі врожаї багатьох сільськогосподарських культур дадуть імпульс для зниження цін на продовольчі товари, каже Ніколайчук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Європі стрімко обвалилася ціна на газ

“Тож цього року ми очікуємо, що інфляція сповільниться нижче 10%, а наступного року повернеться до мети НБУ 5%. Такий сценарій є імовірним, але для цього потрібні відповідні монетарні умови”, – додав заступник голови НБУ.

Вартість газу в Європі почала різко зростати навесні 2021 року. Зростання ф’ючерсів на газ досягло піку 6 жовтня, коли ціна на газ у Європі встановила черговий рекорд. Уперше в історії вона перевищила позначку $1500 за 1 тис. куб. м.