fbpx

У двох містах України спецкамери “ловитимуть” порушників карантину – що їм загрожує

Головна Сторінка » У двох містах України спецкамери “ловитимуть” порушників карантину – що їм загрожує

В Україні в рамках пілотного проєкту запрацюють перші відеокамери для контролю за дотриманням маскового режиму й соціальної дистанції. З’являться вони в листопаді цьогоріч у двох містах.

Про це розповів головний санітарний лікар Ігор Кузін, пише ТСН.

“Пілот плануємо зробити у двох великих містах – Києві, Харкові або Дніпрі. Очікуємо, що його запустять приблизно 1 листопада. І перші результати вже будуть за два тижні”, – сказав головний санлікар.

Це пілотне дослідження раніше ініціювала ВООЗ. Його підтримало українське МОЗ. Завдяки встановленим відеокамерам “відбуватиметься деперсоналізоване оцінювання умовного відсотка дотримання протиепідеміологічних норм”, пояснив Кузін.

“Автоматично зчитується кількість людей, які проходять повз камери або зони її дії, і скільки з них у масках, скільки дотримуються дистанції. Зараз розробили повні комплекти документів для біоетичної експертизи та встановлення таких камер”, – додав Кузін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Дружина знайде всіх коханок” – головний санлікар звернувся до невакцинованих чоловіків

Наголосив, що використання цієї системи не спрямоване на ідентифікацію, збереження персональних чи конфіденційних даних або плівки з записом.

На питання, яке покарання чекає на порушників карантинних правил, Кузін відповів:

“М’яко кажучи, це пілот із відстеження загального відсотка протиепідеміологічних вимог. Але водночас для порушників діє відповідна стаття в адміністративному кодексі Україні й передбачене покарання за те, що не носять масок у закритому приміщенні”.- сказав він.

Кабінет міністрів затвердив нові посилені правила пасажирських перевезень на час карантину в регіонах із жовтим, помаранчевим або червоним рівнем епіднебезпеки. Зміни до відповідної постанови уряд вніс 11 жовтня. За яких умов дозволять міжрегіональні перевезення пасажирів із 21 жовтня – дізнавайтеся за посиланням.